«صفر»های ناقص، صفر شدند

قائم مقام توسعه و تولید گروه صنعتی ایران‌خودرو گفت: با اقدامات انجام شده، خودرو‌های ناقص در سایت مرکزی ایران خودرو به صفر رسید و فقط خودرو‌های ناقص سایت تبریز در حال تکمیل و تجاری سازی است.

به گزارش شهروند آنلاین، کیانوش پورمجیب با بیان این‌که هم‌اکنون سایت تولیدی ایران خودرو در تبریز در حال تکمیل و تجاری‌سازی خودرو‌های ناقص است، افزود: روز‌های آینده پایان خودرو ناقص در گروه صنعتی ایران خودرو خواهد بود.

به گفته او، خودرو‌های سایت ایران خودرو در تهران ۲۷ مردادماه، در حالی به صفر رسیده که در سال گذشته در همین روز ۳۲ هزار و ۴۵۷ دستگاه خودرو ناقص در پارکینگ‌های اصلی و جانبی این سایت تولیدی انبار شده بود.

پورمجیب با اعلام به صفر رسیدن خودرو‌های سمند ناقص در سایت تبریز، گفت: در حال حاضر سورن تنها محصول دارای کسری قطعه است که با پایان یافتن آن در سایت تبریز، نقطه پایانی بر خودرو ناقص در گروه صنعتی ایران خودرو گذاشته خواهد شد.

او افزود: در بهمن سال گذشته 82500 دستگاه خودرو ناقص در پارکینگ‌های ایران‌خودرو متوقف بود که در حال حاضر کاهش ۸۹ درصدی داشته است.

پورمجیب از رشد ۴۳ درصدی تولید خودرو کامل از ابتدای سال در گروه صنعتی ایران خودرو خبر داد و گفت: از ابتدای سال تا روز ۲۷ مردادماه، ۲۲۹.۰۸۸ دستگاه خودرو کامل تولید شده است که در مدت مشابه سال گذشته تعداد تولید کامل ۱۶۰.۲۰۶ دستگاه بوده است.

او افزود: در همین بازه زمانی با افزایش ۳۷ درصدی، اسناد ۲۱۹.۷۱۳ دستگاه خودرو صادر شده و تحویل خودرو به مشتریان نیز افزایش ۲۷ درصدی را تجربه کرده است.

به گفته پورمجیب از ابتدای امسال تا ۲۷ مردادماه ۲۲۵.۸۳۲ دستگاه تحویل مشتریان شده است./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.