قاچاقچیان بین المللی کوکائین در تور فراجا

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا از انهدام باند بین المللی قاچاق و ترانزیت کوکائین از کشور‌های آمریکای جنوبی به ایران و دستگیری دو تبعه خارجی خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین، سردار”مجید کریمی” گفت: مأموران معاونت اطلاعات منطقه‌ای پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا در راستای برخورد با عناصر اصلی و باند‌های بین المللی قاچاق مواد مخدر، طی تبادل اطلاعات تخصصی که با پلیس یکی از کشور‌های در مسیر ترانزیت انجام دادند، از فعالیت مجرمانه باند ترانزیت مواد مخدر از برخی کشور‌های واقع در آمریکای جنوبی به داخل جمهوری اسلامی ایران مطلع شدند و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا افزود: با اقدامات پیچیده فنی مشخص شد قاچاقچیان قصد دارند از طریق خطوط پروازی از مبدأ کشور‌های آمریکای جنوبی و طی مسیر از چند کشور، مقادیری مواد مخدر را از طریق فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی (ره) وارد کشور کنند.

این مقام ارشد انتظامی در تشریح جزئیات دستگیری متهمان تصریح کرد: با هوشیاری و رصد اطلاعاتی کارکنان معاونت اطلاعات منطقه‌ای پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا و نیز با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر فرودگاه حضرت امام خمینی (ره)، دو تبعه خارجی که قصد داشتند بیش از ۶ کیلو کوکائین به ارزش تقریبی ۱۲۰ میلیارد ریال را به صورت جاساز در جداره‌های دوطرفه چمدان حمل البسه به داخل ایران ترانزیت کنند، طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند.

سردار کریمی در پایان خاطر نشان کرد: هم اکنون پرونده در خصوص متهمان تشکیل و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی ارسال شده و پیگیری‌های لازم برای دستگیری سایر متهم و یا متهمان این پرونده از طریق مبادی ذیربط در دست انجام است./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.