هشدار شهردار لندن: زمستان سختی در راه است

شهردار لندن در توئیتر خطاب به مقامات دولتی در انگلیس از احتمال بروز یک فاجعه ملی خبر داد

صادق خان در این پست توئیتری از دولت خواست برای جلوگیری از یک فاجعه ملی در تامین غذا و گرما برای شهروندان اقدام کند.

به گزارش شهروند آنلاین؛ شهردار لندن روز شنبه نسبت به کمبود سوخت و مواد غذایی در فصل زمستان برای اکثر شهروندان انگلیسی هشدار داد و خواستار دخالت مقامات دولتی نسبت به این معضل شد.

صادق خان با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: اگر دولت در فصل زمستان مداخله نکند، میلیون‌ها نفر در انگلیس با مشکل تامین گرما و غذا در خانه‌های خود مواجه خواهند شد.

خان با اشاره به افزایش شدید قیمت انرژی و تورم بیش از ۱۰ درصدی نوشت: ما قبلاً چنین چیزی ندیده بودیم. در فصل زمستان به طور حتم میلیون‌ها نفر با مشکل پرداخت هزینه‌های معیشت و قبوض انرژی روبرو خواهند شد.

او تاکید کرد دولت انگلیس باید وارد عمل شود تا مردم بتوانند نیازهای اولیه خود را برآورده کنند. شهردار لندن در پست توئیتری خود آمارهایی از بالا رفتن هزینه‌های مربوط به قبوض انرژی در کشور ارائه و پیش‌بینی کرد این قبوض می‌تواند در فصول سرد سال ۸۰درصد افزایش یافته و به طور متوسط بالای ۳۶۰۰ پوند برسد.

این مقام انگلیسی در توئیتر خود خطاب به مقامات دولتی هشدار داد برای جلوگیری از یک فاجعه ملی و رسیدن به بحران اقدام کنند. مشکلات اقتصادی در بیشتر کشورهای اروپایی ناشی از شیوع ویروس کرونا با بالا رفتن قیمت‌های سوخت و مواد غذایی به دلیل تحریم‌ روسیه موجب تشدید این وضعیت شده است./ایرنا

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.