توزیع بسته‌های تغذیه رایگان دانش‌آموزان هفته ای دو بار از مهر ماه

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال تعذیه دانش‌آموزی سه میلیون دانش آموز مناطق محروم را از ابتدای مهر آغاز می‌کنیم گفت: بسته تغذیه رایگان هفته‌ای دو مرتبه توزیع می‌شود اما کافی نیست و نیازمند حمایت بیشتر هستیم. تغذیه مناسب دانش آموزان را برای یادگیری بهتر آماده می‌کند

به گزارش شهروند آنلاین؛  یوسف نوری در دومین روز از سی و ششمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور که در سالن اجلاس سران و با حضور سردار سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته دولت و روز جهانی مساجد گفت: زمانی در بخشی از سپاه توفیق خدمت پیدا کردم و آنجا دریافتم که سپاه پاسداران یک نهاد فرهنگی است.

وی افزود: پروژه‌های مشترکی با سپاه پاسداران داریم که از این جمله می‌توان به ساخت ۱۰۰ مدرسه با ۴۵۰ کلاس اشاره کرد که شروع شده و پروژه ها در حال بهره برداری هستند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ۵۴۰ هزار نفر از فرهنگیان( ۶۰ درصد همکاران)، ۹۰ هزار دانشجو معلم و پنج میلیون دانش آموز دوره دبیرستان عضو بسیج هستند و باید ظرفیت آنها که ظرفیت خوبی است فعال شود گفت: ۳۰ میلیون بازدید مجازی از راهیان نور داشته‌ایم، اما امسال بنای اردوهای راهیان نور را  بر بازدیدهای خانوادگی  گذاشته‌ایم.

نوری ادامه داد: امسال تعذیه دانش آموزی سه میلیون دانش آموز مناطق محروم را از ابتدای مهر آغاز می‌کنیم و بسته تغذیه رایگان هفته‌ای دو مرتبه توزیع می‌شود اما کافی نیست و نیازمند حمایت بیشتر هستیم. تغذیه مناسب دانش آموزان را برای یادگیری بهتر آماده می‌کند.

وی افزود: امید است به کمک فرمانده سپاه پاسداران، اردوهای پیشرفت هم راه اندازی شود. طرح‌های بدیعی در مجموعه سپاه پیاده سازی شده‌اند.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: سپاه در تمام عرصه‌ها کاملا مردمی است. قدرت ریسک دارد چون از جوانان استفاده می‌کند و نسبت به استفاده از دانش ایرانی تعصب دارد. پایه همه اینها ایمان راسخی است که سپاهیان دارند. / ایسنا

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.