توزیع 254 هزار سبد و بسته معیشتی میان نیازمندان

بهره‌مندی 3.5 میلیون نفر از خدمات سازمان داوطلبان هلال‌احمر در 6 ماهه ابتدایی سال جاری

محمد نصیری در بازدید رئیس جمعیت از سازمان داوطلبان با تشریح گزارش عملکرد این سازمان در سال 98 و 6 ماهه ابتدایی سال جاری گفت: ماموریت ها و محورهای اصلی خدمات این سازمان، تقویت منابع انسانی، منابع مالی، جمع آوری و هدایت کمک های مردمی در قالب حمایت از مراجعه کنندگان است. نصیری در ادامه با اشاره به اینکه پست های این سازمان بیشتر در اختیار بانوان است، افزود: این سازمان تاکنون در حوادث و بحران‌ها از جمله در سیل و بحران کرونا با مشکل کمبود نیرو مواجه نبوده است.

محمد نصیری در تشریح خدمات سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در سال 98 گفت: در این سال حدود 196 هزار داوطلب در طرح های داوطلبانه و حمایتی سازمان مشارکت داشته و بیش از 2.5 میلیون نفر از خدمات سازمان داوطلبان هلال احمر بهره مند شده اند.

رئیس سازمان داوطلبان همچنین از جمع‌آوری حدود 61 میلیارد تومان کمک های نقدی مردمی در دوران شیوع ویروس کرونا تا کنون خبر داد و گفت: از افتخارات سازمان داوطلبان، همراهی و مشارکت خیرین و داوطلبان در اجرای طرح های حمایتی است. با حرکت سازمان داوطلبان به سمت جذب مشارکت‌های مردمی و خیرین، هلال احمر در طرح نذر آب3، 40 میلیون تومان هزینه کرده و سایر هزینه های اجرای این طرح از سوی داوطلبان تامین شده، در حالی که اجرای این طرح در سال 98، حدود 700 میلیون تومان و در سال 97 حدود 4 میلیارد تومان برای جمعیت هلال احمر هزینه در برداشته است.

همکاری 80 هزار داوطلب با جمعیت هلال احمر در 6 ماهه ابتدایی 

نصیری به راه اندازی سامانه سخا در این سازمان نیز اشاره کرد و گفت: این سامانه در حوزه حمایتی فعال بوده و از به روزترین سامانه ها در این حوزه در سراسر کشور حتی در میان ارگان هایی همچون کمیته امداد و سازمان بهزیستی است. با توجه به فعالیت این سامانه، سوابق فرد دریافت کننده کمک، چه در حوزه حمایتی و چه حوزه درمانی در سامانه سخا ثبت می شود و در سال 98، 19 هزار بهره ور در این سامانه ثبت شده اند.

وی به همکاری سازمان داوطلبان، با تشکل ها و خیریه های سراسر کشور نیز اشاره کرد و گفت: از برکات همکاری سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با تشکل های مردم نهاد، هم افزایی در ارائه خدمات اجتماعی به مردم آسیب پذیر است. در حوادث سال 98، خیریه ها و تشکل های مردمی حدود 100 میلیارد تومان کمک های نقدی و غیر نقدی به جمعیت هلال احمر داشته اند و این کمک ها میان آسیب دیدگان از حوادث توزیع شده است.

نصیری در ادامه و در تشریح عملکرد سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در 6 ماهه ابتدایی سال جاری، گفت: بیش از 80 هزار داوطلب در سال جاری و در اجرای طرح های سازمان با هلال احمر همکاری داشته اند. 175 میلیارد تومان کمک های نقدی و غیر نقدی جمع آوری شده که از این میزان 61 میلیارد تومان کمک های نقدی در حوزه مقابله با شیوع ویروس کرونا بوده است.

گزارشی از طرح های حمایتی هلال

وی تعداد بهره وران از طرح های حمایتی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در 6 ماهه ابتدایی سال جاری را 3 میلیون و 500 هزار نفر عنوان کرد و افزود: در این مدت، با همکاری و مشارکت 299 تشکل کشوری و 80 بنگاه اقتصادی در پویش‌های سازمان، 254 هزار سبد و بسته معیشتی و 781 هزار پک و بسته بهداشتی از محل مشارکت های مردمی تامین و میان نیازمندان توزیع شده است. همچنین، داوطلبان جمعیت هلال احمر، 25 هزار و 500 واحد خون به نیازمندان خونی دراین مدت اهدا کرده اند.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: 46 تشکل را برای خدمت به 471 بیمارستان 6 ماهه ابتدایی سال جاری هماهنگ کرده ایم که از جمله خدمات ارائه شده، توزیع 147 هزار ماسک N95 در بیمارستانها بوده است.

تعیین نقش داوطلبان در فعالیت خانه های هلال

نصیری حضور سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در منوی اصلی تمام PSP ها را از دستاوردهای سازمان برشمرد و گفت: دریافت مجوز فعالیت # 112 *  از مهمترین فعالیت های ما در این حوزه بوده که برای جمعیت هلال احمر قابلیت های بسیاری از جمله در جمع آوری کمک های مردمی، اعلام موقعیت مکانی فرد استفاده کننده از این کد، قابلیت ارسال پیامک موضعی و … دارد. در حال حاضر غیرفعال است و با برطرف شدن مشکل، سازمان داوطلبان این ظرفیت را دارد که با استفاده از این کد، تعداد داوطلبان خود را تا پایان سال جاری به یک میلیون داوطلب افزایش دهد.

وی صدور گواهینامه فعالیت و خدمت داوطلبان در طرح ها و پویش های این سازمان، تعیین نقش داوطلبان در فعالیت خانه های هلال، تعامل مناسب با حوزه امور بین الملل در برگزاری دوره های آموزشی از جمله دوره آموزشی بازپیوند خانواده، ظرفیت این سازمان در اعزام پزشکان داوطلب همکار با سازمان در مراسم حج و اربعین و … به کشور عراق، تاخیر در صدور گواهی معافیت مالیاتی به موسسات خیریه همکار با جمعیت و … را از جمله چالش های فعلی سازمان داوطلبان عنوان کرد.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر نیز در این جلسه حضور دکتر همتی در جمعیت را نعمتی بزرگ دانست.  حجت الاسلام والمسلمین فقیه در این جلسه تاکید کرد: با حضور دکتر همتی، عملکرد جمعیت هلال احمر به نسبت گذشته چه از نظر کارکنان و چه بهره وران از خدمات این جمعیت، مورد رضایت بیشتری قرار گرفته است

دکتر فاطمه رفیعی معاون منابع داوطلبی و توسعه خدمات اجتماعی نیز در این نشست خواستار تخصیص فضای ممکن برای ایجاد و تقویت بانک امانات تجهیزات پزشکی در تهران با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و نیاز هموطنان به استفاده از امکانات و تجهیزات پزشکی شد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.