تاکید مخبر بر اطلاع رسانی در مورد امکانات پایانه های مرزی مختلف

معاون اول رئیس جمهوری از پایانه مرزی خسروی بازدید کرد و از نزدیک در جریان زیرساخت‌ها و تمهیدات اندیشیده شده برای تردد زائران در ایام اربعین حسینی قرار گرفت.

به گزارش شهروند آنلاین؛ محمد مخبر پیش از ظهر امروز در جریان سفر به استان کرمانشاه با حضور در شهرستان قصر شیرین، از بخش های مختلف پایانه مرزی خسروی بازدید کرد و از پروژه‌های عمرانی و برنامه های در دست اقدام برای تکمیل زیرساخت‌ها و تجهیز امکانات جهت خدمت به زائرین اربعین مطلع شد.

معاون اول رئیس جمهوری همچنین با تعدادی از مردم و زائرین که در این پایانه حضور داشتند گفت‌وگو کرد و دستورات لازم را جهت رفاه حال زائران صادر کرد.

در جریان این بازدید مسئولین استان و مدیران پایانه مرزی خسروی نیز گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای تسهیل سفر اربعین و تردد زائران به معاون اول رئیس جمهوری ارائه کردند و به تشریح برنامه ریزی‌ها برای ارتقای خدمات و تکمیل زیرساخت‌ها طی روزهای آینده پرداختند.

بر اساس گزارش ارائه شده در حال حاضر ۱۴ هزار متر مربع از ۱۲ هکتار پایانه مرزی خسروی مسقف است و دو سالن جدا با امکانات گرمایشی و سرمایشی و سایر امکانات رفاهی برای رفت و برگشت زائران درنظر گرفته شده است.

همچنین امکانات بهداشتی در داخل و خارج پایانه فراهم شده و ۵۸ گیت برای عبور زائران تدارک دیده شده است که هر یک از این گیت ها مجهز به اتاق جداگانه با امکانات و تجهیزات لازم است.

مسئولان پایانه مرزی خسروی در جریان بازدید امروز معاون اول رئیس جمهوری اعلام کردند که راه های منتهی به این پایانه به طور کامل آسفالت شده و سیستم ایمنی و خط کشی جاده‌ها وهمچنین علائم راهنمایی و رانندگی، مبلمان جاده ای و خدمات رفاهی تکمیل شده است و نصب سایبان و مه پاش در مرزها در دست اقدام است که تا ۱۰ روز آینده تکمیل خواهد شد و زائران می‌توانند از ساعت ۵ صبح تا ۵ عصر از این پایانه استفاده کنند.

معاون اول رئیس جمهوری پس از این بازدید با حضور در جلسه ستاد مدیریت و ساماندهی زائران اربعین در محل پایانه مرزی خسروی با بیان اینکه اهمیت اربعین حسینی بر هیچ یک از مردم و به خصوص اعضای ستاد اربعین پوشیده نیست، گفت: افتخار بزرگی نصیب اعضای ستاد شده که خادم زوار امام حسین (ع) باشند و بی‌تردید در ثواب زیارت زائرین و شیفتگان حضرت اباعبدالله (ع) شریک خواهند بود.

دکتر مخبر با قدردانی از زحمات و تلاش های انجام شده توسط اعضای ستاد اربعین و همه دست اندرکاران برگزاری این راهپیمایی با بیان اینکه امکانات خوبی برای تردد زائران در استان کرمانشاه فراهم شده است، گفت: در بازدید از مرز خسروی تصور نمی‌کردم که این حد از امکانات فراهم شده باشد ولی تاکنون اطلاع رسانی کافی در خصوص این موضوع انجام نشده است.

او از رسانه‌ها و رسانه ملی خواست در خصوص تجهیزات و تمهیدات مستقر در تمام پایانه های مرزی از جمله مرز خسروی اطلاع رسانی لازم را انجام دهند تا مردم مشارکت و همراهی جدی‌تری در زمان‌بندی روزهای سفر و انتخاب مرزها برای تردد داشته باشند و کمتر با مشکلات ناشی از ازدحام و گرمای هوا مواجه شوند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.