اعلام قیمت خودروی اقتصادی داخلی

مدیرکل دفتر خودرویی وزارت صمت گفت: خودروی اقتصادی مشترک ایران خودرو و سایپا با قیمت ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان از اواسط سال آینده راهی بازار خواهد شد.

به گزارش شهروند آنلاین، شش ماه بعد از دستور رئیس جمهوری مبنی بر تولید خودروی اقتصادی، نخستین خودروی اقتصادی سگمنت A با حداکثر توان موتور ۷۰ تا ۷۵ اسب بخار رونمایی شد که از اواسط سال آینده به طور مشترک توسط ایران خودرو و سایپا تولید خواهد شد.

عبدالله توکلی، مدیرکل دفتر خودرویی وزارت صمت گفت: برای تولید این خودرو در سایت‌های طراحی و تولید قطعه سازان و خودروسازان، نوآوری‌هایی بکار رفته که هزینه‌های تولید را کاهش می‌دهد.

او برنامه تحولی خودرو را شامل ۷ فصل دانست و افزود: تعیین وضع موجود، مسائل صنعت خودرو، مقاصد، راهبردها، ساز و کار‌ها در حوزه قیمت و کیفیت، نقشه راه و الزامات از مسائل و مشکلات حوزه خودرو است که وزارت صمت برای آنها برنامه دارد.

توکلی گفت: مقاصد کلان صنعت خودروی سبک در افق ۱۴۰۴ ارائه شده که بر این اساس، میزان تولید خودرو به ۳ میلیون دستگاه در سال ۱۴۰۴ خواهد رسید و میانگین مصرف سوخت خودرو‌های تولیدی نیز ۶.۸ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش خواهد بود.

او افزود: استفاده از پلتفرم هام و هم افزایی میان خودروساز‌ها برای دستیابی به اهداف و رسیدن به مقیاس اقتصادی تولید از مواردی است که می‌تواند نویدبخش تحول در صنعت خودروی کشور شود.

رضایی منش، معاون جدید تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو نیز در این باره گفت: در صورتی شرکت‌های خودروسازی در خودرو‌های اقتصادی سودخواهند داشت که میزان تولید بالاتری در مقایسه با بقیه محصولات داشته باشند و در تولید خودروی اقتصادی نیز اصل بر میزان بالای تولید است./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.