ارسال پیامک ماهواره‌ای رایگان با آیفون 14

بر اساس شواهد، آیفون 14 احتمالا به قابلیت ارسال رایگان پیامک از طریق ماهواره مجهز می‌شود

گزارشی تازه مدعی است اپل با همکاری شرکت Globalstar می‌خواهد به کاربران آیفون 14 اجازه دهد از طریق ماهواره‌ها با هم ارتباط داشته باشند.

به گزارش شهروند آنلاین؛ اپل در مراسم معرفی سری آیفون 14 قابلیتی را معرفی خواهد کرد که اجازه می‌دهد کاربران آیفون از طریق ارتباطات ماهواره‌ای با یکدیگر در تماس باشند. البته تحلیلگر شرکت Telecom می‌گوید این ویژگی احتمالا فقط برای پیامک‌ها در دسترس قرار می‌گیرد و برای تماس‌های تلفنی یا ارسال تصاویر کاربرد نخواهد داشت.

تیم فارار، در رشته توئیتی در صفحه خود اعلام کرد همکاری اسپیس ایکس و تی‌موبایل احتمالا تنها قابلیت ارتباط ماهواره‌ای برای کاربران گوشی‌های هوشمند نخواهد بود و اپل هم از طریق همکاری با Globalstar از ویژگی مشابهی رونمایی می‌کند. این شرکت 16 شهریور مراسمی به نام Far Out برگزار خواهد کرد تا از سری جدید گوشی‌های پرچمدار خود پرده بردارد.

شرکت Globalstar در ماه فوریه اعلام کرد 17 ماهواره جدید را در اختیار گرفته تا خدمات ماهواره‌ای پیوسته را در اختیار مشتریان بالقوه‌اش قرار دهد. حالا به نظر می‌رسد که یکی از این مشتریان بالقوه، اپل باشد.

فارار می‌گوید سرویس ماهواره‌ای آیفون بدون هزینه و در زمان عرضه صرفا برای تبادل دو طرفه پیام‌های متنی خواهد بود. این ویژگی می‌تواند از فرکانس‌های ماهواره‌ای موجود استفاده کند و نیازی به دریافت مجوز جداگانه از FCC نداشته باشد.

از آن سو اما اسپیس ایکس و تی‌موبایل از طیف باند میانه 5G استفاده می‌کنند و علاوه بر SMS از MMS و چند پیام‌رسان برگزیده نیز پشتیبانی خواهند کرد. به همین خاطر فارار باور دارد که اسپیس ایکس و این اپراتور در ادامه مسیر با موانع قانونی بیشتری روبرو خواهند شد.

اولین بار مارک گرمن، خبرنگار بلومبرگ در ماه دسامبر 2019 اعلام کرد که اپل در حال کار روی ارتباطات ماهواره‌ای برای آیفون‌هاست. او چند ماه پیش دوباره مدعی شد که کوپرتینویی‌ها مشغول کار روی این ویژگی هستند و می‌خواهند آن را روی آیفون 14 عرضه کنند.

آیفون‌ها برای وصل شدن به ماهواره‌ها به تراشه مودم خاصی نیاز دارند، پس این ویژگی احتمالا فقط روی آیفون 14 به بعد کار خواهد کرد. اما تی‌موبایل اعلام کرده که تقریبا همه گوشی‌ها می‌توانند از طریق تراشه‌های سلولی موجود به ماهواره‌های اسپیس ایکس وصل شوند./دیجیاتو

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.