دستور مخبر برای بررسی واگذاری شرکت هواپیمایی کیش ایر

معاون اول رئیس جمهوری دستور بررسی علت واگذاری شرکت هواپیمایی کیش‌ایر به بخش خصوصی در سازمان خصوصی سازی و بازگشت آن به دامان جزیره کیش را صادر کرد.

به گزارش شهروند آنلاین؛ سعید محمد، دبیر شورایعالی مناطق آزاد و مهدی کشاورز مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در آیین بهره برداری از طرح‌های مناطق آزاد وضعیت پروازهای جزیره  کیش را برای بازگشت شرکت هواپیمایی کیش ایر به دامان این جزیره را تشریع کردند.

محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهوری نیز در پاسخ به این درخواست ها با بیان اینکه بهره‌مندی مناطق آزاد از شرکت‌های هواپیمایی اختصاصی تحت مالکیت خود، قابلیت رایجی در دنیاست، گفت: نباید در دور باطل نبود گردشگر و نبود پرواز قرار گرفت.

محمد مخبر در ادامه از وزیر اقتصاد خواست ضمن بررسی و اعلام گزارش، بازگشت شرکت هواپیمایی کیش ایر به سازمان منطقه آزاد کیش را پیگیری کند.

معاون اول رئیس جمهوری در ادامه‌ سخنان خود، مناطق آزاد را مزیتی برای کشور دانست که باید مشوقات و امکانات آن افزایش یابد تا سرمایه‌گذاری در این مناطق منطبق بر اهداف شکل‌گیری‌شان قابلیت اجرایی داشته باشد.

او افزود: ساز و کار بورس بین‌الملل هم که از طرف دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد مورد اهتمام قرار گرفته برای ارتباطات بین‌المللی اقدام خوبی بوده که باید وزیر اقتصاد نیز روند عملیاتی سازی آن برای مناطق آزاد را تسهیل کند.

او اظهار داشت: در مناطق آزاد موفق دنیا، امتیازهای متعددی به فعال اقتصادی داده می‌شود و نباید ویژگی‌های متمایز کننده مناطق آزاد و سرزمین اصلی از این مناطق برچیده شوند./ایرنا

انتهای پیام

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.