حرف آخر روسیه به اروپا: گاز بی گاز!

کرملین اعلام کرد عرضه کامل گاز روسیه به اروپا تا لغو کامل تحریم‌ها ضد مسکو امکان پذیر نیست

دولت روسیه عرضه گاز روسیه به اروپا از طریق خط لوله نورد استریم یک تا هنگام لغو همه تحریم‌های غرب علیه مسکو در پی آغاز جنگ اوکراین را غیرممکن خواند.

به گزارش شهروند آنلاین؛ دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه، تحریم‌های اتحادیه اروپا، انگلیس و کانادا را علت اصلی ناتوانی روسیه برای صادرات کامل گاز از طریق این خط لوله اصلی دانست که گاز را از طریق سن پترزبورگ و دریای بالتیک به آلمان می‌رساند.

پسکوف در ادامه تصریح کرد: آشکار است که زندگی شهروندان، بازرگانان و شرکت‌های اروپایی دشوارتر می‌شود و البته شهروندان عادی این کشورها پرسش‌های بیشتر و بیشتری از سران کشورهایشان خواهند کرد.

مشکلات در انتقال گاز در پی اعمال تحریم‌های کشورهای غربی علیه روسیه و چند شرکت ایجاد شده است، اما برلین و اتحادیه اروپا دلیل گازپروم را درباره توقف عرضه گاز از طریق نورد استریم یک به علت بروز مشکلات فنی در تعمیر توربین‌های ساخت آلمان در کانادا، به چالش کشیده‌اند.

ارزش یورو روز دوشنبه در نخستین گشایش بازارها در پی توقف جریان گاز روسیه، با افت ۰.۷ درصدی به ۰.۹۸۸ دلار کاهش یافت که پائین ترین سطح در ۲۰ سال گذشته به شمار می‌رود. صادرات گاز روسیه به اروپا هنوز از طریق یک خط لوله دوره اتحاد شوروی که از اوکراین می‌گذرد و به رغم درگیری‌های نظامی، فعال باقی مانده و همچنین خط لوله سوث استریم که از خاک ترکیه می‌گذرد، ادامه دارد./ایرنا

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.