ابوعاقله را چه کسی کشت؟

واشنگتن بار دیگر اعلام کرد دولت ایالات متحده خواهان شناسایی عاملان قتل شیرین ابوعاقله است

پس از اینکه ارتش اسرائیل اعتراف کرد شیرین ابوعاقله، خبرنگار فلسطینی ممکن است «به طور اشتباهی» به ضرب گلوله نظامیان این رژیم به قتل رسیده باشد، آمریکا از اسرائیل خواست تا عاملان قتل این خبرنگار فلسطینی را مشخص و اعلام کند.

به گزارش شهروند آنلاین؛ ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: ما مجددا بر اهمیت شناسایی عاملان قتل شیرین ابوعاقله تاکید می‌کنیم. مسئولیت‌هایی باید تعیین شوند که این مسئولیت‌ها شامل «سیاست‌ها و اقدامات لازم برای ممانعت از وقوع حوادث مشابه در آینده» باشند.

ارتش رژیم صهیونیستی روز دوشنبه برای نخستین بار اذعان کرد: «پس از تحقیقات عمیق و گسترده به این نتیجه رسیده است که شیرین ابوعاقله، خبرنگار فلسطینی ممکن است به طور اشتباهی به ضرب گلوله نظامیان این رژیم به قتل رسیده باشد.»

اسرائیل قبلاً ادعا می‌کرد ابوعاقله در جریان درگیری‌های اردوگاه جنین به ضرب گلوله مبارزان مقاومت فلسطین کشته شده است و اکنون این ادعا را مطرح کرده که او به شیوه‌ای غیرعمد و به طور اشتباهی هدف گلوله قرار گرفته است.

این در حالی است که نتایج تحقیقات مختلفی که انجام شده، به طور مستند ثابت می‌کند که ابوعاقله مستقیما به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی و در مکانی به شهادت رسیده که اصلا درگیری مسلحانه با مبارزان مقاومت در آنجا به وقوع نپیوسته است و تیراندازی صهیونیست‌ها در حالی صورت گرفته که آنها می‌دانستند در آن مکان تنها خبرنگاران حضور دارند.

شیرین ابوعاقله ۱۱ مه در جریان حمله ارتش رژیم صهیونیستی به اردوگاه جنین در کرانه باختری کشته شد. فلسطین اواخر مه اعلام کرد که بر اساس تحقیقات صورت گرفته ابوعاقله توسط یک نظامی اسرائیلی به صورت عمدی کشته شده است./ایسنا

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.