5 دستور بانک مرکزی برای «ارز اربعین»

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به بانک‌ها 5 دستور برای تسهیل در پرداخت ارز اربعین را ابلاغ کرد

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای برای تسهیل در پرداخت ارز اربعین به متقاضیان در شعبات منتخب ۲۱ بانک عامل، بر نکاتی تاکید کرده است.

به گزارش شهروند آنلاین؛ نکات مورد تاکید بانک مرکزی به شرح زیر هستند:

1- سرپرستان خانوار می‌توانند به منظور خرید ارز اربعین اعضای خانواده خود (همسر و فرزندان) که در سامانه سماح ثبت نام نموده‌اند، با در دست داشتن کلیه مدارک هویتی خود و اعضای خانواده به شعب بانک‌های عامل فروش ارز اربعین مراجعه نمایند. عدم حضور سایر اعضای خانواده در شعبه فروش ارز بلامانع بوده و سرپرست خانوار می‌تواند با کارت بانکی خود نسبت به خرید ارز برای اعضای خانواده خود اقدام نماید.

2- بانک‌های عامل مکلفند ترتیبی اتخاذ نمایید که شعب منتخب آنها تا تاریخ ۲۶ شهریور سال ۱۴۰۱ نسبت به ارائه خدمات ارز اربعین تا ساعت ۱۸ هر روز اقدام نمایند.

3- بانک‌های عامل مکلفند تا پایان روز چهارشنبه ۱۶ شهریورماه نسبت به معرفی شعب کشیک فروش ارز در روزهای تعطیل تا تاریخ ۲۶ شهریور اطلاع‌رسانی نمایند.

4- فروش ارز اربعین صرفاً با ارائه کارت ملی متقاضی ثبت‌نام شده در سامانه سماح امکان پذیر بوده و دریافت کپی مدارک هویتی ممنوع است.

5- فروش ارز به زائرین بالای ۵ سال و زیر ۱۸ سال که در سامانه سماح ثبت نام نموده‌اند به سرپرست ایشان امکان‌پذیر است. بانک‌ها موظفند کد ملی زائرین مزبور را در پایان هر روز به اداره مهندسی نرم‌افزار بانک مرکزی در قالب فایل اکسل ارسال نمایند. ثبت عملیات فروش موضوع این بند در سامانه سنا الزامی نیست./ایسنا

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.