اصلاح دو آیین نامه توسط هیات وزیران

در جلسه صبح روز چهارشنبه هیات وزیران که به ریاست سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، اعضای دولت ضمن موافقت با اصلاح آیین نامه اجرایی فروش اموال منقول و غیرمنقول مازاد وزارت جهاد کشاورزی و آیین نامه تولید، دانش بنیان و اشتغال‌زایی در صنعت نفت، درخصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس اعلام نظر کرده و نمایندگان دولت را برای پیگیری موضوعات مربوط تعیین کردند.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری،هیات وزیران در جلسه امروز خود و در راستای تأمین نظر هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مبنی بر رفع مغایرت قانونی در آیین نامه اجرایی مربوط به فروش اموال منقول و غیرمنقول مازاد وزارت جهاد کشاورزی و دستگاه‌های تابعه آن، پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور مبنی بر اصلاح آیین نامه یاد شده را به تصویب رساند.

به موجب اصلاحیه مذکور، اموال مازاد موضوع این آیین نامه، توسط وزارت جهاد کشاورزی با اطلاع وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور در چارچوب قوانین و مقررات مربوط به فروش می‌رسد.

همچنین در اجرای تبصره (۲) ماده (۱۰) قانون جهش تولید مسکن، درخصوص فروش زمین‌های متعلق به وزارت جهاد کشاورزی واقع در محدوده و حریم شهرها که براساس ماده (۱۲) قانون تشکیل این وزارتخانه و قوانین بودجه سنواتی با تصویب هیات وزیران امکان‌پذیر می‌شود، اخذ تأییدیه وزارت راه و شهرسازی قبل از ارجاع موضوع به هیات وزیران ضروری است.

دولت همچنین با هدف تأمین نظر هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین و رفع مغایرت قانونی اعلام شده از سوی این هیات درخصوص آیین نامه تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌زایی در صنعت نفت، هیات وزیران با اصلاح آیین نامه مذکور موافقت کرد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.