معلم بازیگرها در «مدرسه تلویزیونی ایران»

مدیر شبکه آموزش با اعلام این خبر که «مدرسه تلویزیونی ایران» از دوم مهر ماه آغاز به کار می‌کند و هر روز پنج ساعت برنامه خواهد داشت گفت: در این مدرسه از معلم بازیگرها استفاده می‌کنیم و آموزش آمیخته با سرگرمی است.

به گزارش شهروند آنلاین، در آستانه آغاز سال تحصیلی  ۱۴۰۲-۱۴۰، نشست خبری علی عبدالعالی، مدیر شبکه آموزش سیما درباره بازگشایی «مدرسه تلویزیونی ایران» امروز برگزار شد.

در ابتدای این نشست مدیر شبکه آموزش تاکید کرد: آن چه به عنوان تحول و عدالت آموزشی می‌شناسیم با مدرسه تلویزیونی ایران رقم خواهد خورد.

عبدالعالی گفت: طرح تحولی مدرسه تلویزیونی ایران دو اتفاق را دنبال می کند. اتفاق اول عدالت آموزشی است که با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری باید کوتاهی های این حوزه را جبران کنیم. یکی از تعابیر رهبری از عدالت آموزشی این است که ساختار نظام آموزشی باید به سمتی حرکت کند که نحوه برخورداری از نظام آموزشی برای یک دانش آموز در شمال شهر تهران با دانش‌آموزی در مناطق محروم برابر باشد که البته هم اکنون این طور نیست و حتی قبولی‌های کنکور و نصیب آموزشی دانش آموزان مناطق مختلف ایران هم یکسان نیست.

مدیر شبکه آموزش‌ ادامه داد: هدف اول راه اندازی مدرسه آموزشی تلویزیونی حرکت به سمت عدالت آموزشی است یعنی هر کسی که در خانه تلویزیون دارد بتواند به بهترین محتوای آموزشی دسترسی رایگان داشته باشد. ما در حالی که دسترسی بالای ۹۹درصد آنتن تلویزیون و حدود ۶۰میلیون دستگاه گیرنده در کشور داریم اما با توجه به آمار وزارت آموزش و پرورش در دو سال اخیر که شرایط همه گیری کرونا وجود داشت، پنج میلیون دانش آموز با مشکل ادامه تحصیل مواجه شدند.

عبدالعالی افزود: هدف دوم تحول آموزشی است. یعنی امروز وقتی یک انیمیشن کوتاه برای دانش‌آموزان در فضای مجازی چهار میلیارد بازدید دارد به این معناست که شیوه آموزش و پرورش تغییر کرده و باید توام با سرگرمی و تفریح باشد و از همین روست که می‌گوییم در مدرسه تلویزیونی ایران یادگیری خوشمزه است.

او تاکید کرد: مدرسه تلویزیونی ایران تنها یک کلاس درس نیست بلکه ما سعی کردیم آموزش های این مدرسه همراه با جذابیت‌های بصری و سرگرمی باشد. یعنی همانطور که بچه‌ها به تماشای کارتون علاقه مندند طراحی کلاس‌های درس هم باید به گونه ای باشد که بچه ها منتظر آغاز آن باشند.

به گزارش ایرنا، مدرسه تلویزیونی ایران در اسفند ۱۳۹۸ و در ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور راه اندازی شد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.