شکنجه طارمی ممنوع!

حملات رسانه‌ای به ستاره‌ ایرانی واکنش تند اتحادیه بازیکنان پرتغال را در پی داشت

اتحادیه بازیکنان فوتبال پرتغال بعد از حواشی اخیر پشت مهدی طارمی درآمد و از این ستاره ایرانی با بیانیه‌ای تند حمایت کرد.

به گزارش «شهروندآنلاین»، در پایان بازی گذشته تیم فوتبال پورتو مقابل استوریل در لیگ پرتغال، مهدی طارمی برای انجام گفت‌وگوی «فلش» با شبکه Sport TV مقابل دوربین این شبکه حاضر شد. گزارشگر این برنامه، یکی از سوالاتش را به تلاش مهدی طارمی برای گرفتن پنالتی و شبیه‌سازی خطاها اختصاص داد و این موضوع واکنش تند مهاجم پورتو را در پی داشت.

طارمی تاکید کرد که در بازی با اتلتیکو مادرید، بین او و بازیکن حریف برخورد وجود داشت و دنبال فریب داور نبوده است. طارمی درنهایت این مصاحبه را نیمه‌تمام گذاشت و در ادامه سرمربی پورتو هم گفت‌وگو با این تلویزیون را در حمایت از مهاجم خود تحریم کرد.

چند روز بعد از این اتفاق، اتحادیه بازیکنان فوتبال پرتغال، با انتشار بیانیه‌ای «آزار و شکنجه طارمی» و «بی‌احترامی» به مهاجم ایران را محکوم کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «اتحادیه، رفتارهای بی‌احترامی را محکوم می‌کند. آغاز فصل ۲۰۲۲/۲۰۲۳ با آزار طارمی همراه بود. فصل ۲۰۲۲/۲۰۲۳ متاسفانه با اپیزودهای متعددی همراه است که محیطی از تحقیر، عدم‌تحمل، بی‌احترامی و خشونت را نشان می‌دهد که شایسته محکومیت با صدای واحد همه عوامل ورزش است. نه‌تنها در پرتغال، بلکه در سراسر اروپا، حملات و اظهار نفرت در استادیوم‌ها و شبکه‌های اجتماعی افزایش یافته و نام خوب و رفتار حرفه‌ای بازیکنان را به خطر می‌اندازد.»

در بخش دیگری از این بیانیه اینطور نوشته شده است: «محیط آزار و اذیت دائمی که رفتار حرفه‌ای مهدی طارمی، بازیکن پورتو را زیر سوال می‌برد، متاسفانه نمونه‌ای از این تحقیر است. اتحادیه بازیکنان با تاکید بر همبستگی و حمایت کامل از طارمی خواستار احترام به این بازیکن مانند سایر بازیکنان است.»

در این بیانیه بر اصل آزادی مطبوعات به عنوان رکن دموکراسی تاکید شده و آمده است: «بازیکنان و مربیان این حق را دارند که برخی از سوالاتی که از آنها پرسیده می‌شود، بپذیرند یا از پاسخ‌دادن خودداری کنند. بنابراین به جای اینکه هر یک از طرفین اعمال آزادی خود را به حد افراط برسانند، آنچه لازم است اینکه به دامنه مداخله خود احترام بگذارند.»

این اتفاقات در شرایطی رخ می‌دهد که مهدی طارمی از پرتغال به اتریش رفته و در اردوی تیم‌ملی فوتبال حضور دارد. او به دور از شایعات و حواشی در جمع شاگردان کارلوس کی‌روش کار خود را جلو می‌برد و امیدوار است مقابل اروگوئه و سنگال عملکردی خوب ارائه بدهد.

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.