اوکراین مدعی شد: حذف روسیه از یورو 2024

بنا بر ادعای مقامات فوتبال اوکراین تیم ملی فوتبال روسیه از مسابقات یورو ۲۰۲۴ محروم خواهد شد

ادعاهای مقامات اوکراین در حالی مطرح شده که یوفا در نشست کمیته اجرایی این نهاد که سه‌شنبه آینده در کرواسی برگزار می‌شود، به طور رسمی درباره این موضوع بحث خواهد کرد.

به گزارش شهروند آنلاین؛ به‌دنبال آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین، تیم‌های ملی و باشگاهی روسیه به توصیه کمیته بین‌المللی المپیک از تمامی رقابت‌های بین‌المللی تحت مدیریت یوفا و فیفا محروم شدند.

این تحریم‌ها بدان معنا بود که روسیه از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر که حدود دو ماه تا آغاز آن باقی‌مانده، کنار گذاشته شود. یوفا از آن زمان محرومیت روسیه را تا فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۳ تمدید کرد اما احتمال حضور این تیم در یورو ۲۰۲۴ را هم رد نکرد.

در آستانه قرعه‌کشی مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۴ که قرار است در فرانکفورت برگزار شود، یوفا برای حذف روسیه از این قرعه‌کشی، از سوی اوکراین و آلمان تحت فشار زیادی قرار گرفته است.

آندری پاولکو، رئیس اتحادیه فوتبال اوکراین، در پستی در فضای مجازی مدعی شد: تورنمنتی در کار نیست که روسیه خود را برای آن آماده کند. آنها دست کم تا سال ۲۰۲۴ نمی‌توانند در تورنمنت‌های بین‌المللی حضور داشته باشند.

پیامی که به طور ضمنی حاکی از آن است که روسیه از جام ملت‌های ۲۰۲۴ اروپا محروم شده است. جام ملت‌های اروپا قرار است از ۱۴ ژوئن تا ۱۴ جولای ۲۰۲۴ (۲۵خرداد تا ۲۴ تیر ۱۴۰۳) به میزبانی ۱۰ شهر آلمان برگزار شود./ایرنا

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.