مهدوی‌کیا مثل اسکوچیچ، نویدکیا مثل کی‌روش!

بعد از تیم ملی بزرگسالان، موج تغییر به تیم امید رسید

اعضای هیأت رئیسه فدراسیون برای سرمربیگری تیم فوتبال امید ایران به محرم نویدکیا پیشنهاد داده‌اند.

به گزارش شهروندآنلاین، موضوع تمدید نشدن قرارداد مهدی مهدوی‌کیا از زمان حضور مهدی تاج در رأس فدراسیون فوتبال پیش آمد و حالا به نظر می‌رسد این مساله شکل جدی‌تری به خود گرفته است.

آنچه از اتفاقات و حواشی پیرامون تیم امید ایران و فدراسیون استنباط می‌شود، این است که تمایلی به ادامه همکاری با مهدی مهدوی‌کیا، ستاره سابق فوتبال ایران وجود ندارد؛ که اگر چنین علاقه‌ای از سوی اعضای هیأت رئیسه وجود داشت، آنها پس از اتمام قرارداد سرمربی تیم امید اقدام به انجام مذاکره با او می‌کردند یا با گزینه‌هایی نظیر اسکوچیچ برای پذیرش این مسئولیت وارد مذاکره نمی‌شدند.

برخی هم معتقدند که نتایج مهدوی‌کیا در رقابت‌های زیر 23 ساله‌های آسیا و شکست برابر ترکمنستان که منجر به حذف ایران شد، سبب شده تا مسئولان فدراسیون در فاصله باقیمانده تا المپیک پاریس به فکر انتخاب سرمربی دیگری باشند.

در این بین و پس از صحبت‌هایی که درباره پیشنهاد سرمربیگری تیم امید ایران به دراگان اسکوچیچ شنیده می‌شد که البته با پاسخ منفی این مربی کروات همراه شد، مسئولان فدراسیون فوتبال احتمالا با پیشگامی محمدرضا ساکت و رابطه‌ای که این چهره با سرمربی سابق سپاهان دارد، به سراغ محرم نویدکیا رفته‌اند تا او را برای حضور در رأس مربیگری تیم امید متقاعد کنند.

محرم نویدکیا در لیگ بیستم کار خود را با مربیگری سپاهان آغاز کرد و در سال اول مربیگری توانست نتایج فوق‌العاده‌ای با این تیم بگیرد؛ نتایجی که اگر با برخی جابه‌جایی‌ها در لیگ بیست و یکم همراه نمی‌شد، احتمالا این روند ادامه پیدا می‌کرد، ولی در نهایت رتبه نایب قهرمانی سپاهان با محرم نویدکیا در سال اول با رتبه سومی در سال دوم عوض شد تا این مربی که رفتار خاص او طی دو سال حضورش جامعه فوتبال را به شدت تحت تاثیر خود قرار داده بود، خودش تصمیم به جدایی بگیرد و از سال سوم همکاری به برخی دلایل بگذرد.

محرم نویدکیا البته پس از دریافت پیشنهاد مربیگری تیم امید هنوز پاسخی به اعضای هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال نداده و از آنها برای دادن پاسخ نهایی زمان خواسته است که باید منتظر ماند و دید پاسخ اسطوره فوتبال اصفهان چه خواهد بود و در نهایت چه کسی سکان هدایت تیم امید ایران را برای رسیدن به پاریس 2024 در دست خواهد گرفت.

تیم امید ایران سال‌های سال است در حسرت صعود به المپیک باقی مانده و مهدی تاج و همکارانش دیگر نمی‌خواهند مثل دوره قبلی مدیریت خود، فرصت رسیدن تیم امید به پاریس را از دست بدهند.

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.