پیام رئیسی برای ارمنستان چه بود؟

رئیسی در پیام‌های جداگانه‌ای به رئیس جمهوری و نخست وزیر ارمنستان فرارسیدن روز ملی این کشور را تبریک گفت.

به گزارش شهروند آنلاین سیدابراهیم رئیسی در پیامی به « نیکول پاشینیان»، نخست وزیر جمهوری ارمنستان با تبریک فرا رسیدن سالگرد استقلال و روز ملی این کشور خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در چارچوب سیاست همسایگی، اهمیت ویژه‌ای نسبت به مناسبات با کشورهای منطقه قفقاز از جمله کشور دوست ارمنستان قائل است و با بهره‌گیری از مرز تاریخی مشترک با آن کشور، آماده تعمیق مناسبات همه‌جانبه براساس منافع متقابل است.

رئیس جمهوری با تأکید مجدد بر رویکرد اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی کشورهای همسایه، بر اهمیت رایزنی‌های مستمر در خصوص موضوعات مورد علاقه طرفین تأکید کرد.

رئیسی همچنین در پیام جداگانه‌ای به «واهاگن خاچاتوریان»، رئیس جمهوری ارمنستان ضمن تبریک فرا رسیدن سالگرد استقلال و روز ملی این کشور تصریح کرد: دو ملت ایران و ارمنستان با فرهنگ و تاریخ مشترک، همواره در کنار یکدیگر مسیر رشد و تعالی را طی کرده‌اند.

رئیس جمهوری در این پیام ابراز امیدواری کرد، در آینده نیز با تکیه بر پیوندهای کهن و بهره‌گیری از مرز مشترک تاریخی و در فضای حسن همجواری، مناسبات همه‌جانبه در راستای منافع دو ملت گسترش و تحکیم یابد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.