جزئیات صادرات برق به ترکیه

وزیر نیرو گفت: طبق توافق با وزارت انرژی ترکیه، بزودی فروش برق ایران به ترکیه و بهره‌مندی از بازار صادراتی این کشور فراهم می‌شود.

به گزارش شهروند آنلاین از آنکارا، وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران پس از دیدار با وزرای انرژی و کشاورزی ترکیه در آنکارا گفت: با تامین زیرساخت لازم درباره فروش برق ایران به ترکیه و بهره‌مندی از بازار صادراتی این کشور، توافق شده است.

وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران در سفر یکروزه به ترکیه با فاتح دونمز، وزیر انرژی و منابع طبیعی و واحد کریشچی، وزیر کشاورزی و جنگلداری ترکیه در آنکارا پایتخت این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

علی اکبر محرابیان پس از گفت‌وگو‌های چند ساعته با وزرای ترکیه‌ای در مصاحبه اختصاصی با واحد مرکزی خبر با اشاره به توافقاتی در زمینه انتقال برق ایران به ترکیه گفت: اخیرا با سرمایه گذاری طرف ترک، در شهر وان این کشور تاسیساتی که امکان مبادله برق از سوی ایران به ترکیه را به صورت بک تو بک فراهم می‌کند، ایجاد شده است.

او افزود: طبق توافق با وزارت انرژی ترکیه، با نصب و آزمایش این تاسیسات، بزودی فروش برق ایران به ترکیه و بهره‌مندی از بازار صادراتی این کشور فراهم می‌شود.

محرابیان پیگیری توافقات روسای جمهوری ایران و ترکیه در سفر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور به تهران را مهمترین محور مذاکرات با وزیر کشاورزی و جنگلداری ترکیه عنوان کرد و گفت: در خصوص مسائل آب‌های مشترک و رودخانه ارس مقرر شد کمیته‌ای دائمی برای بررسی مسائل رودخانه ارس تشکیل و درباره مسائل مورد علاقه دو طرف، مذاکره شود.

وزیر نیروی کشورمان با موثر دانستن آغاز گفت‌وگو‌های فنی و اجرایی درباره مسائل آب‌های مشترک افزود: مقرر شد نخستین جلسه کمیته فنی برای بررسی موضوعات زیادی درباره آب‌های مشترک، ماه اول سال آینده میلادی در تهران برگزار شود./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.