رکورد تماشای والیبال در دنیا شکست!

برای فوتبال رقیب پیدا شد؛ 40 میلیون طرفدار فقط در فضای مجازی

رکورد تماشای والیبال در دنیا طی مسابقات قهرمانی جهان شکسته شد؛ این مساله را فدراسیون جهانی والیبال اعلام کرده است.

به گزارش شهروندآنلاین، مسابقات قهرمانی والیبال جهان چند روز قبل پایان یافت؛ نکته قابل توجه در این تورنمنت حضور کشورهای مختلف  و قدرت‌های برتر دنیا بود. این بازی‌ها که از شبکه‌های مختلف تلویزیونی در سراسر جهان به صورت زنده پخش می‌شد، طرفداران منحصر به فردی داشت. حالا اما فدراسیون جهانی والیبال اعلام کرده که بیش از ۴۰ میلیون طرفدار، مسابقات والیبال قهرمانی جهان را تنها در فضای مجازی دنبال می‌کردند!

فدراسیون جهانی والیبال درباره بازتاب مسابقات والیبال قهرمانی جهان که با قهرمانی ایتالیا پایان یافت، نوشت: «مسابقات جهانی والیبال مردان توسط میلیون‌ها تماشاگر دیده شد! همچنین فینال این مسابقات که بین دو کشور ایتالیا و لهستان بود بیش از ۱۰ میلیون نفر تماشاگر داشت. می‌توان گفت که ۴۰ میلیون هوادار تنها در کانال‌های فیس‌بوک و اینستاگرام فدراسیون جهانی والیبال، تماشاگر این بازی‌ها شدند.»

مسابقات والیبال قهرمانی جهان در ۹۰ منطقه از سراسر جهان نمایش داده شد. این مسابقات در رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و اینستاگرام با بیش از ۴۰ میلیون طرفدار مورد توجه قرار گرفت.

فین تیلور، مدیر عامل سایت جهان والیبال که پوشش این رقابت‌ها را برعهده داشت گفت: «ما به شدت از دیدن این چهره‌های درخشان که بار دیگر محبوبیت جهانی والیبال را ثابت می‌کنند، تشویق می‌شویم. مسابقات قهرمانی جهان والیبال، جواهر مسابقات تیم ملی بوده و دیدن اشتهای هوادارانی که محتوا را در ابزارهای دیجیتال مختلف دنبال می‌کنند، فوق‌العاده است.»

همچنین گراسا، رئیس فدراسیون جهانی والیبال گفت: «خوشحالیم که شاهد رشد مستمر مسابقات جهانی والیبال مردان هم از نظر سطح تیم‌های ملی و هم علاقه سرسام‌آور طرفداران، در سطح جهانی هستیم. تعداد عظیمی که این رویداد را در کانال‌های دیجیتال و تلویزیون دنبال می‌کنند، پتانسیل و محبوبیت این مسابقات را نه تنها در کشورهای برتر والیبال، بلکه در بسیاری از کشورهای سراسر جهان نشان می‌دهند. ما مشتاقانه منتظر هستیم تا رویدادهای آینده در این فصل را برگزار کنیم.»

بررسی میزان پیگیری مسابقات قهرمانی جهان والیبال نشان می‌دهد که این رشته ورزشی نیز مانند رشته ‌هایی نظیر کشتی، بسکتبال و … می‌تواند سری میان سرها دربیاورد و علاقه‌مندان زیادی را به خود جلب کند. حالا مشخص است که فقط فوتبال را نمی‌توان در حوزه رشته‌های پرطرفدار ورزشی قلمداد کرد و بدون شک والیبال نیز با این میزان پیگیری اتفاقات ویژه‌تری را نیز رقم خواهد زد.

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.