دختر قایقران ایران تاریخ‌ساز شد

هشتمی نازنین ملایی در جهان، کم از قهرمانی نداشت

دختر ملی‌پوش قایقرانی ایران با تاریخ سازی توانست در رده هشتم رویینگ یک نفره سبک وزن قهرمانی جهان قرار بگیرد.

به گزارش شهروندآنلاین، در جریان برگزاری پنجاهمین دوره رقابت های قایقرانی روئینگ قهرمانی جهان در راچیچ جمهوری چک، نازنین ملایی و امیرحسین محمودپور برای آخرین بار مسیر دو کیلومتری مسابقه را طی کردند که به ترتیب در رتبه دوم فینال B و C قرار گرفتند و به کار خود در این دوره از رقابت ها پایان دادند.

نازنین ملایی که در المپیک توکیو نیز توانسته بود با ثبت یک نتیجه تاریخی به فینال B راه پیدا کند، این بار اما در بخش سبک وزن هم پس از اینکه روز پنجشنبه در جایگاه پنجم گروه خود در نیمه نهایی قرار گرفت، دوباره راهی فینال B شد تا برای قرار گرفتن در یکی از رتبه های هفتم تا دوازدهم به رقابت با حریفان خود بپردازد.

در این رقابت، پارو زنانی از کشورهای اسپانیا، تونس، ایرلند، آمریکا و مکزیک نیز حضور داشتند که علی رغم اینکه ملایی تا 500 متر پایانی پیشاپیش سایرین حرکت می‌کرد، در نهایت با ثبت زمان 7 دقیقه و 41 ثانیه و 95 صدم ثانیه و با فاصله ای حدود یک و نیم ثانیه با کنیا لچوگا از مکزیک در مکان دوم قرار گرفت تا عملاً رتبه هشتم را در میان تمامی قایقرانان به خود اختصاص دهد.

این اولین بار است که نماینده‌ای از ایران چنین عنوانی به دست می‌آورد و بدون تردید نازنین ملایی توانسته افتخار بزرگی را در رشته قایقرانی از آن خود کند. اتفاقی که می‌تواند زمینه را برای کسب موفقیت های دیگری در سطح دنیا نیز برای قایقران‌های ایران مهیا کند.

امیرحسین محمودپور نیز که روز گذشته با صدرنشینی در گروه خود به فینال C ماده تک نفره سبک وزن مردان راه پیدا کرده بود هم شانس خود را برای کسب یکی از رتبه های سیزدهم تا هجدهم امتحان کرد و با حریفانی از عراق، آلمان، اتریش، آمریکا و نروژ به رقابت پرداخت. در پایان این مسابقه، محمودپور زمان 7 دقیقه و 8 ثانیه و 99 صدم ثانیه را به ثبت رساند تا با تنها 23 صدم ثانیه اختلاف نسبت به فین ولتر آلمانی در رتبه دوم این رقابت قرار بگیرد و در مجموع چهاردهم شود.

آخرین نماینده ایران در این رقابت های نیز مهسا جاور خواهد بود که روز یکشنبه و در فینال D تک نفره سنگین وزن زنان، پارو خواهد زد.

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.