ارتباط ابتلا به کرونا و دیابت نوع یک

کودکانی که به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند بیشتر در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع یک هستند

دیابت نوع یک، یک بیماری خودایمنی نادر است زیرا به دلایل ناشناخته، سیستم ایمنی بدن به سلول‌های لوزالمعده که انسولین تولید می‌کنند حمله کرده و آن‌ها را از بین می‌برد.

به گزارش شهروند آنلاین؛ در این مطالعه جدید، متخصصان شواهدی یافته‌اند که نشان می‌دهد برخی از کودکان و نوجوانان ممکن است پس از آلوده شدن به ویروس سارس در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع یک باشند.

این مطالعه شامل تجزیه و تحلیل سوابق پزشکی در پرونده سلامت الکترونیکیِ تقریباً ۱.۱ میلیون کودک و نوجوانی بود که در دوره مارس ۲۰۲۰ تا دسامبر ۲۰۲۱ به کووید-۱۹ مبتلا شده بودند. متخصصان همچنین داده‌های خود را به دو بخش تقسیم کردند، یکی برای کودکان کمتر از ۹ سال و دیگری برای افراد ۱۰ تا ۱۸ سال.

این متخصصان دریافتند طی شش ماه پس از ابتلا به کرونا، ۱۲۳ بیمار به دیابت نوع یک مبتلا شده‌اند در حالی که تنها ۷۲ بیمار مبتلا به بیماری‌های ریوی دیگر به این بیماری مبتلا شده بودند.

به گزارش مدیکال اکسپرس، با توجه به یافته‌های این مطالعه متخصصان سلامت پیشنهاد می‌کنند والدینی که کودک در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع یک دارند در صورت ابتلای فرزندشان به کووید-19، هشیارتر باشند./ایسنا

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.