زلنسکی: با روسیه پوتین مذاکره نمی‌کنیم

رئیس‌جمهوری اوکراین گفت کشورش تا پوتین رئیس‌جمهوری روسیه است با این کشور مذاکره نمی‌کند

ولودیمیر زلنسکی روز جمعه در اولین واکنش خود به سخنان ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه در پیوستن چهار منطقه دونتسک، لوهانسک، زاپوریژیا و خرسون به خاک روسیه اعلام کرد کشورش هرگز با روسیه تا زمانی که ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری این کشور باشد، مذاکره نخواهد کرد.

به گزارش شهروند آنلاین؛ دنیس شمیهال نخست‌وزیر اوکراین هم به این اقدام روسیه واکنش نشان داد و گفت: اوکراین مدت‌هاست ثابت کرده است متحد قابل اعتماد ناتو است و زمان آن فرا رسیده است که این موضوع به صورت قانونی بیان شود.

پیشتر رئیس‌جمهوری روسیه در مراسم ویژه الحاق چهار منطقه اوکراین به خاک کشورش، ضمن حمایت از این رخداد، آن را نتیجه انتخاب مردم این مناطق دانست.

ولادیمیر پوتین روز جمعه در جریان مراسم ویژه امضای رسمی اسناد پیوستن چهار منطقه دونتسک، لوهانسک، زاپوریژیا و خرسون به خاک روسیه در محل تالار سنت جورج کرملین سخنرانی کرد و گفت: این مناطق حالا سرنوشتی مشترک با روسیه دارد، لذا دولت اوکراین باید سریعا آتش‌بس کند و به مذاکرات بپیوندد.

رئیس‌جمهوری روسیه در این سخنرانی با تاکید بر اینکه مردم جمهوری خلق دونتسک، جمهوری خلق لوهانسک، خرسون و زاپوریژیا برای همیشه شهروندان روسیه شده‌اند گفت: ما با هر ابزاری که در اختیار داریم از سرزمینمان محافظت خواهیم کرد./ایسنا

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.