فاصله تزریق واکسن آنفلوآنزا و کرونا چند روز باشد؟

نایب رئیس انجمن داروسازان تهران درباره چگونکی تزریق واکسن‌های آنفلوآنزا و کرونا توضیح داد

دکتر بهمن صبور گفت: باید توجه کرد که حداقل باید ۱۵ تا ۲۰ روز فاصله بین تزریق واکسن آنفلوآنزا با تزریق واکسن کرونا وجود داشته باشد.

به گزارش شهروند آنلاین؛ دکتر صبور درباره وضعیت توزیع واکسن آنفلوآنزا در داروخانه ها گفت: به طور کلی امسال یک برند ایرانی واکسن آنفلوآنزا توزیع شده و دو برند فرانسوی و هلندی واکسن آنفلوآنزا نیز وارد و در داروخانه ها توزیع شده است که همه این واکسن‌های آنفلوآنزا هم چهار ظرفیتی هستند.

بنابر تاکید نایب رئیس انجمن داروسازان تهران، واکسن ایرانی آنفلوآنزا هم از کیفیت خوبی برخوردار بوده و چهار ظرفیتی است و سطح پوشش خوبی هم می‌دهد. به طور کلی طبق گفته سازمان غذا و دارو دو میلیون و ۶۰۰ هزار واکسن آنفلوآنزا در کشور تامین شده است که یک میلیون از این واکسن ها ایرانی بوده و یک میلیون و ۶۰۰ هزار واکسن نیز خارجی بوده اند.

صبور در ادامه گفت: معمولا هر سال یک سوم واکسن های آنفلوآنزای تامین شده در کشور به معاونت بهداشتی داده می‌شود تا برای جمعیت پرخطر و جامعه هدف خودشان به صورت رایگان واکسن را تزریق کنند. در سایر موارد مردم می‌توانند برای خرید واکسن آنفلوآنزا به داروخانه‌های سطح شهر مراجعه کنند. بر این اساس ۵۰۰ هزار واکسن آنفلوآنزا به مراکز بهداشتی داده شده که ۳۰۰ هزار از این واکسن‌ها ایرانی و ۲۰۰ هزار واکسن نیز وارداتی بوده است و به صورت رایگان به جمعیت هدف تزریق می‌شود.

او افزود: بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوآنزا از قبل از ورود به فصل پاییز است که حدودا از ۱۵ شهریور تا اواسط یا اواخر مهر ماه است. در عین حال توصیه می‌شود که افرادی که به بیماری‌های مزمن مانند سرطان، دیابت و… مبتلا هستند، بیماران پیوندی، سالمندان بالای ۶۰ سال، افرادی که در سال بیش از سه تا چهار بار سرما می‌خورند و… واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند. در عین حال باتوجه به رعایت پروتکل‌های کرونا مانند استفاده از ماسک، احتمالا امسال موارد کمتری از ابتلا به آنفلوآنزا خواهیم داشت. در سال‌های قبل هم به همین صورت بود.

صبور درباره قیمت واکسن های آنفلوآنزا نیز گفت: رنج قیمتی هر سه برند واکسن‌های آنفلوآنزا برای مصرف کننده بین ۲۱۰ تا ۲۱۳ هزار تومان است. در عین حال از آنجایی که ارائه واکسن‌های آنفلوآنزا باید در سامانه ثبت شود، افراد هنگام مراجعه به داروخانه برای خرید واکسن آنفلوآنزا کارت ملی‌شان را به همراه داشته باشند.

نایب رئیس انجمن داروسازان تهران درباره چگونگی تزریق واکسن آنفلوآنزا و واکسن یادآور کرونا، گفت: باید توجه کرد که حداقل باید ۱۵ تا ۲۰ روز فاصله بین تزریق واکسن آنفلوآنزا با تزریق واکسن کرونا وجود داشته باشد. همچنین افرادی هم که به کرونا مبتلا می‌شوند، بعد از گذشت یک ماه تا ۴۵ روز از بهبودی‌شان می‌توانند واکسن آنفلوآنزا دریافت کنند./ایسنا

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.