تجهیزات امدادونجات براساس شرایط اقلیمی هر استان‌ تامین می‌شود

دبیرکل جمعیت هلال احمر :

دبیرکل جمعیت هلال احمر در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری که در حاشیه اجرای “طرح نذرآب۵” در این استان انجام شد، بر تلاش هلال‌احمر برای تامین تجهیزات امدادی مورد نیاز هر استان مطابق با شرایط اقلیمی استان تاکید کرد

به گزارش شهروند آنلاین؛عصر امروز و در حاشیه آعاز اجرای طرح نذر آب در استان، دبیرکل هلال‌احمر با استاندار دیدار و گفت و گو کرد.

غلامعلی حیدری؛ استاندار چهارمحال و بختیاری در این دیدار ضمن تشریح موقعیت استان، گفت: چهارمحال و بختیاری در مسیر استانهای خوزستان، اصفهان، لرستان و کهگیلویه قرار گرفته و در واقع این استان از نظر موقعیت بسیار حساس است و تردد خودروها نیز در این استان بالاست، بنابراین به توجه بیشتر از سوی مسئولان کشور نیاز دارد.

وی اضافه کرد: با توجه به موقعیت کوهستانی چهارمحال و بختیاری، به تقویت تجهیزات امدادرسانی ویژه این اقلیم هم نیاز است، چراکه اگر هلال احمر استان از این نظر تقویت شود، مردم و مسافران بیشتری از توانمندی هلال احمر بهره خواهند برد.

استاندار چهارمحال و بختیاری به اهمیت حضور بالگرد امدادی در این استان اشاره کرد و گفت: با توجه به کوهستانی بودن منطقه و مسیرهای طولانی و صعب‌العبور، آماده‌سازی پایگاه امداد هوایی از اولویتهای مهم استان است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر نیز در این دیدار گفت: خدمات بشردوستانه و کاهش آلام بشری از بارزترین اموری است که جمعیت هلال احمر انجام می دهد.

دکتر یعقوب سلیمانی با اشاره به جهادی بودن کار در جمعیت هلال احمر افزود: فعالیت در هلال احمر تداعی گر حضور رزمندگان در دوران دفاع مقدس است. همانگونه که از خود گذشتگی رزمندگان عامل پیروزی در جنگ تحمیلی بود، امدادگران جمعیت هلال احمر هم همانگونه با فعالیت جهادی و بی منت و با ایثار و از خودگذشتگی در حال خدمت رسانی به نیازمندان هستند.

وی در ادامه به تامین تجهیزات مورد نیاز در حوزه امداد و نجات هلال احمر استان اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط ویژه استان، رفع مشکلات و همچنین اتمام پروژه های نیمه کاره در دستور کار است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر در ادامه با اشاره به ورود جمعیت هلال احمر به حوزه آسیب های اجتماعی اضافه کرد: این جمعیت با استفاده از نیروی جوانان و داوطلبان و با انجام فعالیت های بشردوستانه و بر اساس توان خود در حوزه آسیب های اجتماعی بخصوص بحث اعتیاد ورود کرده و ما آمادگی داریم در این زمینه به استان ها کمک کنیم.

لازم به ذکر است مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در ابتدای این دیدار به تشریح موقعیت و مشکلات جمعیت هلال احمر استان پرداخت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.