کی‌روش از این ستاره‌ها عبور کرد!

مدعوین جدید به تیم ملی، تکلیف لیست نهایی جام جهانی را تا حد زیادی مشخص کرد

کارلوس کی‌روش با اعلام آخرین لیست بازیکنان دعوت شده به برنامه ارزیابی فنی نفرات مد نظرش برای جام جهانی را تا حد زیادی مشخص کرد.

به گزارش شهروندآنلاین، بعد از پایان هفته هشتم لیگ برتر کارلوس کی‌روش که از قبل گفته بود قصد دارد بعد از هر هفته نفرات مورد نظر خود را دو روز در اختیار داشته باشد، لیستی 16 نفره را فراخواند و به اردوی کوتاه مدت برد.

در لیست جدید کی‌روش که از 16 بازیکن تشکیل شده نفرات جدیدی حضور دارند اما برخی ستاره‌های شاغل در لیگ خط خورده اند و به نظر می‌رسد لیست نهایی سرمربی پرتغالی تا حد زیادی مشخص شده است.

استراتژی کی‌روش مشخص شد

لیست کنونی کی‌روش از 5 تیم لیگ برتری پرسپولیس (5)، استقلال (5)، سپاهان (3)، گل‌گهر (2) و پیکان (1) است که 3 جلسه تمرینی را زیر نظر این مربی برگزار می‌کنند و به تمرینات باشگاهی خود برمی‌گردند. مشخص نیست که سرمربی پرتغالی تیم ملی لیست دیگری را هم در آینده منتشر می‌کند یا خیر اما با اعلام نام این 16 نفر تا حد زیادی استراتژی او برای فهرست نهایی تیم‌ملی مشخص شده است.

نکته مهم اینکه باتوجه به دعوت از 16بازیکن لژیونر و همچنین امکان قراردادن نام 26 نفر در لیست نهایی، به نظر می‌رسد کی‌روش در نهایت 10 تا 12 بازیکن از لیگ برتر را در لیست خود قرار دهد. البته باید دید آیا کی‌روش در ادامه از بازیکنان دیگری هم دعوت خواهد کرد یا خیر.

این بازیکن بالاترین شانس را دارند

از بین نفرات حاضر در لیست فعلی کارلوس کی‌روش، 10 بازیکن در اردوی اتریش حضور داشتند. بیرانوند، حسینی، نیازمند، رضاییان، پورعلی‌گنجی، جلالی، نورافکن، سرلک ، امیری و  ترابی 10 بازیکنی هستند که همچون اردوی اتریش دعوت شدند.این نفرات احتمالا بیشترین میزان شانس را برای حضور در لیست نهایی خواهند داشت که البته باتوجه به حضور عابدزاده، شاید خط خوردن یک دروازه‌بان از بین نیازمند و حسینی، اجتناب‌ناپذیر باشد.

غایبان نسبت به اردوی اتریش

نکته جالب این لیست، غیبت صالح حردانی است که علاوه بر حضور در مینی‌کمپ قبلی، با تیم ملی راهی اتریش نیز شد اما حالا در این لیست جایی ندارد. از طرف دیگر دعوت از روزبه چشمی که در دو لیست قبلی جایی نداشت، نکته مهم فهرست جدید سرمربی پرتغالی تیم ملی است. چشمی در جام جهانی قبلی نیز به تیم ملی دعوت شد. جالب اینکه وحید امیری در مینی کمپ حضور نداشت اما برای اردوی اتریش دعوت شد.

جوانان امیدوار به حضور در جام جهانی

نام نفرات دیگری هم در این لیست دیده می‌شود که توجهات زیادی را به خود جلب کرده‌اند؛ سامان فلاح و محمد خدابنده‌لو، دو بازیکن جوان لیگ برتر توانسته‌اند از سد سایر نفرات عبور کرده و به لیست برسند و آرمین سهرابیان و ابوالفضل جلالی نیز به عنوان دو مدافع در مینی‌کمپ حضور خواهند داشت. همچنین مهدی مهدی‌پور و محمد محبی پس از درخشش در استقلال از سوی کی‌روش فراخوانده شده‌اند.

کی‌روش از این ستاره‌ها گذشت

از بین بازیکنانی که توسط اسکوچیچ دعوت می‌شدند و در اردوی اول کی‌روش حاضر نبودند، عارف غلامی و سروش رفیعی (و حسین زاده که البته لژیونر است) در این لیست هم جایی ندارند. نکته مهم اینکه شاید تا حد زیادی مشخص شده باشد که کی‌روش روی نفراتی چون دانیال اسماعیلی‌فر، محمدرضا اخباری و… هم نظر چندانی ندارد.

نسبت به مینی‌کمپ قبلی با حضور بازیکنان لیگ برتری، 10 بازیکن در این لیست حضور ندارند. در صورتی که کی‌روش مینی‌کمپ دیگری نداشته باشد، شانس این بازیکنان برای حضور در جام جهانی به حداقل خواهد رسید. مهدی شیری، عارف آغاسی ، صالح حردانی، محمد کریمی، یاسین سلمانی، رضا اسدی، مهدی حسینی، مهدی قایدی، سعید صادقی و شهریار مغانلو، بازیکنانی هستند که امیدهایشان برای دعوت به تیم‌ملی در حداقل خود قرار دارد.

سرمربی ریسک نمی‌کند

از 16 بازیکن لیگ برتری دعوت شده می‌توان دریافت که کی‌روش قصد دارد با حداقل ریسک ممکن لیست نهایی خود را ببندد و مسافران جام جهانی را مشخص کند. استفاده از نفراتی چون روزبه چشمی نشان می‌دهد که کی‌روش قصد دارد بیشتر به بازیکنانی شانس دعوت بدهد که پیش‌تر اعتماد او را جلب کرده‌اند.

هنوز امید هست؟

اگرچه کی‌روش این لیست را به عنوان مینی‌کمپ اعلام کرده اما به نظر می‌رسد سایر بازیکنان شانس چندانی برای دعوت نداشته باشند. با این حال نکته مهم این است که هنوز سه هفته دیگر از لیگ برتر باقی مانده و شاید هفته دوازدهم نیز برگزار شود تا به این ترتیب هنوز اندک امیدی برای بازیکنان شاغل در لیگ برتر خلیج فارس باقی مانده باشد؛ بازیکنانی که شاید با درخشش خیره‌کننده در لحظه آخر نامشان را وارد لیست کنند. نباید فراموش کرد که ایران باید لیست 35 تا 55 نفره خود را تا آخر ماه تحویل فیفا بدهد.

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.