چگونه از چرب شدن کبد جلوگیری کنیم؟

به عقیده کارشناسان، رژیم غذایی متعادل و کنترل وزن، عاملی مهم در پیشگیری از بروز کبد چرب است

وجود چربی در کبد، طبیعی است، اما اگر این میزان از چربی بیشتر از 5 تا 10 درصد وزن کل کبد شود، فرد به بیماری کبد چرب یا استئاتوز مبتلا شده است که اشاره به جمع شدن چربی در کبد دارد.

به گزارش شهروند آنلاین؛ نگرانی عمده در خصوص این بیماری این است که معمولا نشانه و علامتی ندارد و در صورت ابتلا و درمان نشدن به موقع، می‌تواند اثرات و عوارض خطرناکی، مانند: التهاب و زخم‌های کبدی و در شدیدترین حالت، نارسایی کبد را به همراه داشته باشد.

به گفته این کارشناس، بروز علائم مبهم، شامل: خستگی، کاهش وزن و یا کاهش اشتها، ضعف، تهوع، گیجی، مشکل در تصمیم‌گیری و یا تمرکز، می‌توانند از نشانه‌های اولیه این بیماری خاموش باشد که در این صورت، ضرورت مراجعه به پزشک و انجام آزمایشات تکمیلی احساس می‌شود.

کبد نقشی کلیدی در تصفیه و سم زدایی کلیه مواد غذایی و دارویی وارد شده به بدن دارد و این میان رژیم غذایی سالم در پیشگیری از ابتلا به کبد چرب موثر است. رژیم غذایی انتخابی افراد مبتلا به کبد چرب، باید حاوی مقدار قابل توجهی میوه و سبزی و مواد غذایی پُرفیبر باشد و نیز کاهش چربی مصرفی به ویژه چربی‌های اشباع شده و جایگزینی آنها با چربی‌های غیر اشباع که در روغن زیتون و ماهی وجود دارند، توصیه می‌شود.

کاهش وزن سریع با رژیم‌های غیر اصولی، می‌تواند سیر این بیماری را سریع‌تر کند و تنها با یک رژیم غذایی متعادل همراه با 30 تا 60 دقیقه پیاده‌روی تند در طی روز، می‌توان تا حد زیادی از بروز این بیماری پیشگیری کرد.

با کنترل قند خون در افراد دیابتی و همچنین چربی خون در افراد مبتلا به فشار خون بالا، می‌توان تا حد زیادی از بیماری کبد چرب پیشگیری کرد و البته در صورت ابتلا، باید این بیماری، سریع درمان شود./بهداشت نیوز

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.