نظر مقام رسمی پاکستان درباره اتفاقات داخلی ایران

وزیر دفاع پاکستان در واکنش به حوادث اخیر در ایران، رسانه‌های غربی را به تشدید اوضاع و دامن زدن به تحولات داخلی سایر کشورها متهم‌ کرد و افزود: غرب همواره رویکرد دوگانه دارد و این ریاکاری از نظر ما غیرقابل قبول است.

به گزارش شهروند آنلاین، «خواجه محمد آصف» طی سخنرانی در یک رویداد رسانه‌ای در اسلام‌آباد در پاسخ به پرسشی درباره ایران اظهار داشت: تحولات اخیر اساسا یک موضوع داخلی جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود و ما معتقدیم حکومت ایران قادر به رسیدگی به امورات خود است.

او با سرزنش نسبت به نگاه دوگانه دولت‌های غربی و رسانه‌های آنان در قابل کشورهای منطقه به ویژه جوامع اسلامی، افزود: رسانه‌های غربی نباید با جهت گیری خاصی تحولات اخیر را دنبال کنند که منجر به واکنش‌های جنجالی از سوی شخصیت‌های تلویزیونی شود، در واقع رسانه‌های غربی نباید اوضاع را تشدید کنند.

وزیر دفاع پاکستان گفت: برخی هنجارها در کشورها اعمال شده که برای قرن‌ها ثابت شده که شامل اصول اسلامی و اخلاقی می‌شود لذا تثبیت این هنجارها کار دولت است.

او افزود: اگر مساله‌ای در ایران وجود داشته باشد، فکر می کنم مقامات این کشور می توانند در چارچوب موازین اسلامی و قانون اساسی خود به آن رسیدگی کنند.

پس از اظهارات مداخله جویانه کشورهای غربی درباره آشوب‌های اخیر در ایران که با حمایت آمریکا و متحدان آن همراه است، وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر اینکه ایران سرزمین کودتای مخملی یا رنگین نیست، به اروپایی ها توصیه کرد با رویکردی واقع بینانه به موضوعات بنگرند./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.