بهبود گرمکن شیشه عقب خودرو با خمیر نقره

یک شرکت فناور ایرانی با افزودن خمیر نقره نانو به شیشه موفق شد مقاومت شیشه در برابر الکتریسیته را کاهش دهد و آن را به صورت الکتریکی هدایت کند و با این دستاورد عملکرد گرمکن شیشه عقب خودرو را بهبود بخشد.

به گزارش شهروند آنلاین،افزودن خمیر نقره نانو به شیشه موجب هدایت الکتریکی و کاهش مقاومت شیشه در برابر الکتریسیته می‌شود در نتیجه عملکرد گرمکن شیشه عقب خودرو بهبود می‌یابد.

خمیر نقره یک محصول غیر سمی و بدون سرب است که برای سیستم‌های مه زدایی خودرو فرموله شده است. استفاده از خمیر نقره هادی نانوساختار شرکت یاسین شیمی ققنوس در شیشه عقب خودرو رسانایی الکتریکی شیشه و عملکرد گرمکن شیشه عقب خودرو را افزایش می‌دهد.

خمیری که بدون سرب و کادمیوم و بی بو است. هدایت‌پذیری عالی با قابلیت سیستم برای طیف وسیعی از مقاومت را دارا است و تراکم پخت ممتاز به گیره‌های لحیم شده روی دایرکتوری پخت نقره روی شیشه قدرت پنهان کردن خوبی می‌دهد. عمر طولانی صفحه نمایش و عملکرد چاپ قوی از دیگر مزایایی است که برای این محصول عنوان شده است.

برای گرم کن شیشه عقب خودروها، از مواد رسانا استفاده می‌شود که به ویژه در آب و هوای سرد و فصل زمستان، اثر قابل توجهی در رفع بخار شیشه و افزایش دید راننده دارد. خمیر‌های رسانا، برای این منظور گزینه مطلوبی است که در تولید شیشه‌های ایمنی و چاپ مدار گرم کن بر روی شیشه عقب خودرو به کار می‌رود.

بهره گیری از فناوری نانو در ساخت خمیر‌های رسانا موجب کاهش مقاومت الکتریکی و در نتیجه افزایش بازده انتقال جریان الکتریکی در این مواد شده و بازده عملکرد آن را افزایش داده است. سهولت در چاپ این مواد روی شیشه از دیگر ویژگی‌های این خمیر‌های رسانا است که با به کارگیری نانوذرات، خواص موردانتظار در آن بهبود یافته است.

براساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این محصول با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو این معاونت تجاری سازی شده است./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.