تحول، توسعه و مولدسازی ۳ محور فعالیت آتی هلال احمر زیر سایه اصول بی‌طرفی و بی‌غرضی

دبیرکل جمعیت هلال احمر در آیین افتتاح همایش مدیران ستادی و مدیران عامل استانی این جمعیت گفت: اختیارات مدیران عامل در استان‌ها را برای مولدسازی امکانات جمعیت هلال‌احمر در سراسر کشور، افزایش می دهیم. برای افزایش دامنه اختیارات مدیران استان‌ها، اشکالاتی در ابلاغ و دستورالعمل‌ها بود که اکنون رفع شده است

به گزارش شهروند آنلاین؛صبح امروز یعقوب سلیمانی دبیرکل این جمعیت در مراسم افتتاحیه گردهمایی مدیران عامل استانی و مدیران عالی ستادی گفت: هر چه برنامه‌ریزی و پژوهش انجام شود بدون عزم مدیران به تحول اداری و اراده برای افزایش بهره‌وری از تجهیزات، امکانات و منابع انسانی، ثمر و نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود.

سلیمانی تاکید کرد: برای ایجاد بستر لازم برای مدیران استانی در راستای مولدسازی امکانات جمعیت هلال‌احمر در سراسر کشور، اختیارات مدیران عامل در استان‌ها را افزایش می دهیم. برای افزایش دامنه اختیارات استان‌ها اشکالاتی در ابلاغ و دستورالعمل‌ها بود که اکنون رفع شده است.

او ادامه داد: تحول، توسعه و مولدسازی ما در نهاد مردمی و غیر دولتی هلال احمر زیر سایه اصول بی‌طرفی و بی‌غرضی تعریف شده‌است که برای رسیدن به آن نیاز به همدلی و هم افزایی مدیران، کارکنان، داوطلبان و جوانان است و گردهمایی‌ها ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌لازمه‌ی  این چرخش تحول آفرین خواهد بود.

دبیرکل هلال احمر در ادامه بر رصد برنامه‌های انجام شده به منظور تجربه‌نگاری و اصلاح فرآیندها در برنامه‌های مشابه که در آینده پیش می‌آید؛ تاکید کرد و گفت: باید رصد لازم  متناسب با برنامه ها صورت گیرد و اثرگذاری کار به حد لازم کنترل می‌شود. توجه به رصد به  پویایی و به روزآمدن شدن برنامه‌ها کمک می‌کند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر به نقش موثر خانه‌های هلال در افزایش تاب‌آوری جوامع محلی تاکید کرد و گفت: باید برای افزایش کیفیت برنامه‌های آموزشی در خانه‌های هلال که در مناطق کم‌برخوردار شهری، روستاها و مناطق عشایری دایر شده‌اند تلاش مضاعفی صورت گیرد.

او ادامه داد: خانه هلال، جمعیت هلال احمر کوچکی است که قلب تپنده یک روستا و سپر دفاع مردم مناطق دورافتاده و محروم کشور در برابر مخاطرات و بلایای طبیعی است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر تکریم کارکنان و توجه به آن‌ها را اساس کار دانست و تاکید کرد: لوکوموتیو این حرکت جهادی کارکنان هلال احمر هستند و توجه به آن‌ها همچون تکریم داوطلبان هلال‌احمر لازم است و این تکریم باید بدون تعارف، از روی دل و جان باشد.

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.