وزیر ارشاد: آغوش نظام باز است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره برخی اصحاب فرهنگ و هنر که در اتفاقات اخیر دچار غفلت شده اند، تاکید کرد: آغوش نظام جمهوری اسلامی و دولت مردمی برای همه اهالی فرهنگ و هنر باز است.

به گزارش شهروند آنلاین، محمدمهدی اسماعیلی روز چهارشنبه – ۲۷ مهرماه – در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: بنای ما بر رفع مشکل همه اهالی فرهنگ و هنر است مگر این که فردی به هر دلیل به این جمع بندی برسد که نخواهد در چهارچوب های تعریف شده فعالیت داشته باشد.

هوشیاری اکثریت هنرمندان در وقایع اخیر کشور

او در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دشمن در اتفاقات اخیر، نهایت تلاش خود را کرد که جامعه فرهنگی هنری را درگیر ماجرا کند اما بخش اصلی و عمده اهالی فرهنگ و هنر در این خصوص با هوشیاری عمل کردند که این موضوع جای تقدیر دارد.

او ادامه داد: جریان رسانه ای مسموم و وابسته به سرویس های خارجی با هتک حرمت، توهین و ایجاد فشار سنگین رسانه ای تلاش کرد اهالی فرهنگ و هنر را تحت تاثیر قرار دهد و وادار به واکنش کند؛ به همین دلیل شاید برخی از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در این فضای مسموم جنگ گسترده رسانه ای دشمن، دچار غفلت‌هایی شدند اما اکثریت قریب به اتفاق هنرمندان با هوشیاری عمل کردند.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانه همه اهالی فرهنگ و هنر

عضو شورای های انقلاب فرهنگی تاکید کرد: همواره اعلام کرده ایم که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانه همه اهالی فرهنگ و هنر است و قدم همه کسانی که در ذیل قوانین جمهوری اسلامی فعالیت کنند را بر دیده می گذاریم و در خدمتشان هستیم.

راه بازگشت افراد فرهنگی و هنری دچار خطا شده وقایع اخیر باز است

اسماعیلی ادامه داد: اگر فردی از اهالی فرهنگ و هنر در خصوص اتفاقات اخیر دچار خطا شده، راه برای بازگشت باز است و در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خدمتشان هستیم و امیدواریم پس از این اتفاقات به همگان اثبات شده باشد که دشمن به دنبال انشقاق در وحدت ملی و برهم زدن آرامش کشور است.

او ادامه داد: از سوی دیگر دشمن به دنبال ایجاد فضای ناامیدی در جامعه است و هیچ کسی نباید، حس ناامیدی را به مردم تزریق کند و در نهایت امیدوارم با آرامشی که در کشور برقرار می شود و درس آموزی از اتفاقات اخیر، در آینده دچار چنین مسائلی نشویم.

تاکید بر پاسخگویی پلتفرم های داخلی به نیاز مردم

وزیر فرهنگ همچنین در خصوص وضعیت پلتفرم های داخلی گفت: با توجه به اتفاقاتی که در کشور افتاد و تصمیماتی که از سوی مراجع امنیتی گرفته شد، معتقدیم سرویس‌های داخلی پلتفرم‌ها و شبکه‌های پیام رسان، باید نیازهای مردم را پاسخ دهند و می بایست پلتفرم قابل اعتماد که حس اعتماد عمومی را به همراه داشته باشد به مردم معرفی کنیم..

هر مقوله فرهنگی اقتضائات فرهنگی خاص خود را می طلبد

او درباره برنامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تقویت چارچوب های فرهنگی در مساله عفاف و حجاب گفت: معتقدیم هر مقوله فرهنگی اقتضائات فرهنگی خاص خود را می طلبد. عفاف یک مساله فرهنگی است و بنابراین حوزه های فرهنگی باید پیشگام فعالیت در این عرصه باشند.

اسماعیلی افزود: به عنوان وزیر فرهنگ، این نکته را در جلسات کمیسیون فرهنگی مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح کرده ام و معتقدم که بار اصلی مقوله عفاف و حجاب باید بر دوش دستگاه های فرهنگی باشد از سوی دیگر برنامه دولت و شورای عالی انقلاب فرهنگی مبتنی بر اولویت نگاه فرهنگی و اقدامات ایجابی و گسترده در مساله عفاف و حجاب است.

مجوز ۱۰۰ فیلم صادر شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تفاوت های جشنواره فیلم فجر امسال، گفت: این رویداد بزرگ سینمایی امسال نسبت به دوره های گذشته از بیشترین تنوع از نظر ژانر و گونه سینمایی برخوردار خواهد بود.

رئیس شورای هنر اضافه کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تولید حدود ۱۰۰ فیلم در گونه‌های مختلف مجوز صادر کرده است و کارگردانان، تهیه کنندگان و بازیگران برجسته کشور مشغول تولید فیلم  برای جشنواره فیلم فجر هستند./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.