قهرمان خوش‌تیپ ایران در دوبی چه می‌کند؟

درباره فرهاد مجیدی و کلباء که نگاه‌ها را در لیگ امارات معطوف به خود کرده‌اند

فرهاد مجیدی بعد از قهرمانی با استقلال، این روزها در امارات، به جمع طرفدارانش افزوده شده؛ او با تیم اتحاد کلباء مشغول ماجراجویی تازه‌ای است.

به گزارش خبرنگار شهروندآنلاین، اشک‌های فرهاد مجیدی در جشن قهرمانی فصل گذشته استقلال هنوز جلوی چشم‌مان است؛ آن روز این‌طور تصور شد که اسطوره جوان استقلال اشک شوق می‌ریزد بابت قهرمان کردن تیم محبوبش؛ چندی بعد اما مشخص شد قصه چیز دیگری است و فرهاد سودای جدایی در سر دارد.

مجیدی با کش و قوس‌های فراوان استقلال را به مقصد اتحاد کلباء امارات ترک کرد و همین تصمیم کافی بود تا سیلی از انتقادها از سوی طرفداران تیم آبی‌پوش به سمت او سرازیر شود. فرهاد اما تصمیمش را گرفته بود و با انتشار پست خداحافظی روی نیمکت تیم کمتر شناخته شده کلباء نشست. تیمی که به تازگی به سطح اول لیگ امارات صعود کرده و با انتخاب مجیدی مشخص شد که مدیران باشگاه به دنبال شگفتی‌سازی در دسته اول فوتبال خود هستند.

حالا با گذشت چند ماه از آن روزها، فرهاد مجیدی با عملکرد خود توانسته بر تعداد هوادارانش در فوتبال امارات بیفزاید و البته هنوز هم در ایران عده کثیری هستند که با موفقیت‌های کلباء و کاپیتان سابق‌شان خوشحال می‌شوند.

فرهاد در امارات هم اسطوره است

حضور فرهاد مجیدی در فوتبال امارات مساله تازه‌ای نیست؛ حضور 10 ساله در دوران بازی در لیگ امارات باعث شد تا بسیاری از فوتبال‌دوستان در این کشور علاقه زیادی به مهاجم شماره 11 سابق الوصل پیدا کنند. مجیدی در آن دوران با الوصل چندین‌بار عنوان قهرمانی را کسب کرد و بعدها با پیراهن العین گل قهرمانی این تیم در لیگ قهرمانان آسیا را به ثمر رساند. به واسطه زندگی پر از اتفاقات خوب فوتبالی برای مجیدی در دوران گذشته، او نزد اماراتی‌ها و به خصوص طرفداران الوصل محبوبیت خاصی دارد. حتی بسیاری از مدیران فوتبال امارات هم با مجیدی رابطه صمیمانه‌ای دارند و از طرف دیگر، بسیاری از مسائل زندگی شخصی فرهاد نیز سال‌هاست در دوبی دنبال می‌شود.

با همه اینها، اولین حضور مجیدی در لیگ امارات به عنوان سرمربی و آن هم بعد از قهرمانی با استقلال در لیگ برتر ایران، اتفاق جالبی محسوب می‌شود. طرفداران مجیدی هنوز هم به هواخواهی او اقدام می‌کنند و البته که این موضوع تاثیر زیادی بر عملکرد این مربی ایرانی دارد.

تیم ناشناخته فرهاد، شگفتی‌ساز شد

معمولا تیم‌هایی که قدمت زیادی ندارند و به دسته برتر فوتبال در هر کشوری می‌رسند، دوام زیادی نمی‌آورند. پیش‌بینی کارشناسان فوتبال امارات از سرنوشت اتحاد کلباء نیز تا قبل از حضور فرهاد مجیدی همین بود؛ اینکه این تیم سریعا به دسته پایین‌تر سقوط می‌کند. فرهاد مجیدی به همراه کادر فنی‌ای که در استقلال همراهش بودند (گابریله پین و صالح مصطفوی) توانستند اقدامات مثبتی انجام دهند و حالا تیم آنها لقب شگفتی‌ساز مسابقات را به خود اختصاص داده است.

تیم کلباء از 7 بازی گذشته خود 3 پیروزی، 2 تساوی و 2 شکست کسب کرده و با 11 امتیاز در رده هفتم لیگ امارات قرار دارد. جالب اینکه اختلاف امتیازی این تیم با صدرنشین مسابقات (الوصل، تیم دوران بازی مجیدی) فقط 4 امتیاز است و البته در آخرین بازی با همین تیم به تساوی 2 بر 2 رسید.

تمجید کارشناسان از عملکرد مجیدی

عملکرد فوق‌العاده تیم تحت هدایت فرهاد مجیدی باعث شده تا بسیاری از کارشناسان فوتبال امارات به تمجید از عملکرد او بپردازند. در هفته‌های گذشته بسیاری از کارشناسان در مصاحبه‌های مختلف کلباء را تیمی خواندند که با وجود جوانی و نداشتن بازیکنان چندان شناخته‌شده، حرکت تیمی عالی داشته و حتی در آینده می‌تواند به صدر جدول هم برسد.

روزنامه اماراتی الیوم هم گزارشی با تیتر «اتحاد کلباء، شگفتی‌ساز امارات» منتشر کرد و نوشت: «کلباء با روحیه رهبری فرهاد مجیدی به روزهای بهتری می‌اندیشد. جوانانی که مجیدی انتخاب کرده، دست کمی از شرایطی که خود او در زمان بازی در امارات داشت، ندارند.»

استقبال ویژه طرفداران الوصل و حرف‌های احساسی مجیدی

بازی هیجان‌انگیز و دراماتیک هفته هفتم لیگ امارات میان کلباء و الوصل برگزار شد. الوصل تیمی است که مجیدی سال‌ها برای آن توپ زد و طرفداران اماراتی خاطرات خوشی از سرمربی خوش‌تیپ ایرانی دارند. این بازی با تساوی 2 بر 2 تمام شد که برای کلباء نتیجه خوبی برابر صدرنشین است، اما مهم‌تر از نتیجه، حاشیه‌های این مسابقه بود؛ جایی که طرفداران الوصل برای کاپیتان سابق خود سنگ تمام گذاشتند.

هواداران الوصل در طول بازی از بنرهایی رونمایی کردند که نوشته روی آنها تقدیر از زحمات مجیدی بود. روی یکی از بنرها نوشته بود:‌ «فرهاد مجیدی، اینجا ما تو را فراموش نمی‌کنیم.» اوج دراماتیک شدن ماجرا اما جایی بود که در دقیقه 11 هواداران الوصل روی سکوها به تشویق ستاره سابق تیم خود پرداختند. با توجه به اینکه مجیدی در الوصل پیراهن شماره 11 بر تن می‌کرد، هواداران در بازی یکشنبه‌شب در دقیقه 11 مجیدی را تشویق کردند و زحمات او را برای تیم خود ارج گذاشتند.

همین اتفاقات بود که فرهاد را احساساتی کرد تا او این جملات را بعد از پایان مسابقه بر زبان بیاورد:‌ «یک بازی احساسی مقابل الوصل داشتم. من هیچ‌گاه الوصل را فراموش نمی‌کنم. برای من الوصل فراتر از یک باشگاه است و حمایت آنها از خانواده و من را در ایام سخت بازیگری فراموش نمی‌کنم.»

طرفداران فرهاد هنوز برایش جان می‌دهند

اگر سری به کامنت‌ها و مطالبی که در فضای مجازی از سوی طرفداران فوتبال در ایران منتشر می‌شود،‌ بزنید از محبوبیت بسیار مجیدی بیشتر آگاه می‌شوید. فرهاد همواره یکی از فوتبالیست‌های محبوب ایرانی و به خصوص برای استقلالی‌ها بوده است. اگر برخی طرفداران بابت ترک استقلال از مجیدی دلخورند، اما محبوبیت او همچنان ادامه‌دار است. اگر تا همین چند ماه قبل نتایج لیگ امارات چندان برای فوتبال‌دوستان ایرانی اهمیتی نداشت، حالا عده کثیری وجود دارند که به خاطر حضور مجیدی نتایج امارات را دنبال می‌کنند و حتی برای موفقیت کاپیتان سابق استقلال دست به دعا می‌شوند!

ذهنیت برنده، آینده فرهاد را می‌سازد

فرهاد مجیدی درست مثل دوران سرمربیگری استقلال مدام بر یک نکته در امارات تاکید دارد و آن هم ذهنیت برنده است. او در آخرین مصاحبه خود گفته است:‌ «ذهنیت برنده باید در تیم ما بیشتر شود. با بازیکنان صحبت کردم، تیم باید شخصیت پیدا کند. یکی از راه‌های آن گل نخوردن است. وقتی که تیم مساوی می‌کند یا می‌برد، برای بازیکنان است، اما باخت برای مربی است.»

مجیدی حالا ماجراجویی جالبی را در امارات ادامه می‌دهد. او بعد از قهرمانی با استقلال همین که بتواند اتحاد کلباء را در لیگ امارات حفظ کند، کار بزرگی کرده، اما روحیه برنده بودن فرهاد باعث شده تا تیمش پا را فراتر بگذارد و عملکرد فوق‌العاده‌ای از خود نشان دهد. مجیدی حالا به ادامه این روند خوب فکر می‌کند. او نشان داده آینده روشنی در مربیگری دارد و اگر در کلباء هم کار بزرگی را که با قهرمانی استقلال بعد از 9 سال انجام داد، تکرار کند، قطعا می‌تواند خود را به عنوان یکی از بهترین مربیان فوتبال آسیا معرفی کند.

***
در گفت‌وگو با صالح مصطفوی، دستیار مجیدی مطرح شد:
سختکوشی و نوگرایی، دو فاکتور موفقیت فرهاد

صالح مصطفوی را می‌توان دستیار همیشگی فرهاد مجیدی توصیف کرد؛ او که در استقلال هم کنار مجیدی بود، حالا در امارات همراهی‌اش می‌کند. مصطفوی در گفت‌وگو با خبرنگار ما درباره موفقیت‌های کلباء با فرهاد مجیدی در لیگ امارات این‌طور نظر می‌دهد: «شخصیت آقای مجیدی به‌گونه‌ای است که بسیار سختکوش و نوگراست. او مدام در حال جست‌وجو درباره مسائل جدید و تمرینات به‌روز است و این اتفاق برایم همیشه جالب است. وقتی شما دو فاکتور تلاش و نوگرایی را داشته باشید، قطعا می‌توانید در هر جایی موفق باشید.»

او در پاسخ به این پرسش که به عنوان فرد نزدیک به مجیدی، فکر می‌کنید او چه آینده‌ای در فوتبال دارد، تاکید کرد: «شما وقتی مدام تلاش می‌کنید، بدون تردید آینده از آن شما خواهد بود. مجیدی چه در دوران بازی و چه مربیگری آدم پرتلاشی بوده است. من از نزدیک شاهدم که او چقدر برای اهدافش می‌جنگد و جالب‌تر اینکه از یادگیری ابایی ندارد. او همین حالا هم جزو مربیان سطح بالای فوتبال ایران است، اما هیچ وقت خودش این را نمی‌گوید و دنبال بالاتر رفتن است. شاید حضور در امارات هم برای تثبیت همین موضوع بود.»

مصطفوی در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره مجیدی گفت:‌ «برای فرهاد مجیدی حرف‌هایی که پشت سرش می‌زنند، مهم نیست. در استقلال این شرایط بدتر بود و اینجا (امارات) کمتر شده، اما حسن بزرگ او این است که اگر چیزی به نظرش درست باشد، بدون توجه به عواقب و حواشی انجام می‌دهد. البته خودش همیشه می‌گوید من هم اشتباه می‌کنم و تصمیم اشتباه می‌گیرم، اما برایش اهمیت ندارد رسانه چه می‌نویسد و چه تخریب‌هایی صورت می‌گیرد. من با مربیان دیگر هم کار کرده‌ام، این خصوصیت فرهاد مجیدی واقعا به کار هر کسی می‌آید.»

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.