اقدام غیردوستانه آلمان در صدور روادید دیپلماتیک

وزیر خارجه آلمان در ادامه مداخله غرب در امور داخلی ایران و حمایت از اغتشاشات از تشدید محدودیت صدور روادید دیپلماتیک برای ایران خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین،«آنالنا بربوک» وزیر خارجه آلمان در ادامه مداخله غرب در امور داخلی ایران از تشدید محدود شدن صدور روادید برای دارندگان گذرنامه‌های ماموریت و دیپلماتیک ایرانی خبر داد.

او درسلسله پیام توییتری ضمن تکرار مداخلات برلین در امور داخلی ایران و حمایت از اغتشاشگران در ادعا‌های بی اساسی اعلام کرد روابط برلین با توجه به شرایط در ایران تطبیق می‌شود.

بربوک در بخش دیگری از پیام توییتری خود از آماده سازی تحریم‌های بیشتر افراد و نهاد‌های ایرانی خبر داد و اعلام کرد این تحریم‌ها افزون بر تحریم‌های اخیر اتحادیه اروپا است.

آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا پیشتر به بهانه نقض حقوق بشر در ایران، تحریم‌هایی علیه افراد و نهاد‌های ایرانی اعمال کرده بودند.

آلمان اخیرا با ادعای افزایش اعتراض‌ها در ایران هشداری به شهروندانش درباره سفر به تهران صادر کرد و مدعی شد: «احتمال بالایی برای بازداشت و حبس طولانی مدت برای افراد دو تابعیتی در ایران هست.»

به گزارش دویچه وله، ماه گذشته دولت آلمان هشداری دیگری نسبت به سفر به ایران داده بود و اکنون میزان این هشدار را بالا برده است.

در هفته‌های اخیر کشور‌های اروپایی با سوء استفاده از اغتشاشات اخیر در ایران و به بهانه نقض حقوق بشر، به دنبال اعمال تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی هستند و تاکنون نیز چندین دور از تحریم‌ها علیه ایران وضع شده است.

از طرفی کشور‌های غربی بر پایه ادعا‌های اثبات نشده درباره استفاده روسیه از پهپاد‌های ایران در اوکراین در تلاش برای افزایش تحریم‌ها هستند، در همین راستا سه کشور اروپایی انگلیس، آلمان و فرانسه نامه‌ای به سازمان ملل ارسال کرده و خواستار تحقیقات درباره ارتباط این موضوع با نقض قطعنامه شورای امنیت، شدند./باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.