دیگر چیزی نمانده تا امریکا تحریم کند

كاخ سفید: امكان اعمال محدودیت جدید علیه روسیه و ایران وجود ندارد

دستیار امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا اعلام نمود که به علت تحریم بیش از حد مسکو و تهران، امکان اعلام تحریم های بیشتر علیه روسیه و ایران وجود ندارد

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از اسپوتنیک، دستیار امنیت ملی رئیس جمهور آمریكا رابرت اوبراین اعلام نمود که ایالات متحده به میزان زیادی تحریم هایی را علیه روسیه و ایران وضع کرده است که دولت واشنگتن عملاً جایی برای محدودیت های جدید علیه هر دو کشور ندارد.

در گفتگو با خبرنگاران از وی در مورد پاسخ واشنگتن به ادعاهای اطلاعات آمریكا مبنی بر اینکه روسیه و ایران برخی اطلاعات مربوط به ثبت نام رای دهندگان آمریكایی را دریافت كرده اند و می خواهند بر انتخابات تأثیر بگذارند، سوال شد. وی در پاسخ گفت: “یکی از مشکلاتی که ما با ایران و روسیه داریم این است که اکنون آنقدر تحریم ها علیه این کشورها اعمال کرده ایم که فرصت و امکان بسیار کمی برای انجام هر کار دیگر و اعمال تحریم را داریم. اما ما در حال بررسی همه اقدامات مهار كننده احتمالی هستیم كه می توانیم علیه این كشورها اعمال كنیم ، همچنین سایر كشورها ، از جمله چین و برخی از كشورهای هنوز نام برده نشده است كه سعی می كنند در موضوع رأی دادن آمریكایی ها در انتخابات تأثیر بگذارند. این غیر قابل قبول است”.

وی در انتها تأكید كرد كه واشنگتن “گزینه های تکمیلی” را در این زمینه بررسی می كند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.