رئیسی:دخالت بیگانگان به مشکلات منطقه قفقاز می‌افزاید

هدف‌گذاری تجارت سه میلیارد دلاری تهران - ایروان

رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه دخالت بیگانگان به مشکلات منطقه قفقاز خواهد افزود، گفت: دستیابی به تجارت سه میلیارد دلاری بین ایران و ارمنستان با اراده دو کشور کاملا امکان پذیر است.

به گزارش شهروند آنلاین، سید ابراهیم رئیسی روز سه شنبه پس از گفت‌وگوی دوجانبه با نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان، در نشست مطبوعاتی مشترک در مجموعه تاریخی- فرهنگی سعدآباد ضمن خوشامدگویی به نخست وزیر ارمنستان و هیات سیاسی و اقتصادی همراه گفت: تردید ندارم سفر نخست وزیر ارمنستان به جمهوری اسلامی ایران نقطه عطفی در جهت ارتقای دو کشور خواهد بود.

او افزود: سیاست همسایگی از سیاست‌های مورد تاکید دولت است و در این مدت چند نشست با پاشینیان داشتیم. در این نشست‌ها به ویژه در این سفر محور مذاکره توسعه روابط تجاری، اقتصادی و امنیتی بین دو کشور است.

رئیسی گفت: در چند ماه گذشته ۴۳ درصد رشد روابط تجاری با ارمنستان ثبت شد اما هدف گذاری برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی میان دو کشور سه میلیارد دلار است که دستیابی به آن با اراده دو کشور کاملا امکان پذیر است.

رئیس‌جمهوری افزود: روابط خوب بین دو کشور حتما به روابط بهتر در منطقه و در سطح بین المللی خواهد انجامید.

رئیسی با بیان اینکه منطقه قفقاز بخشی از تاریخ، تمدن و فرهنگ ایران است و ما نسبت به تحولات این منطقه حساس هستیم، خاطرنشان کرد: امنیت و صلح در منطقه قفقاز برای ایران بسیار اهمیت دارد.

او افزود: در مذاکرات دو جانبه با نخست وزیر ارمنستان دو طرف تاکید کردند که حل مسائل منطقه باید به دست مسئولان و دست‌اندرکاران در همین منطقه باشد و هر نوع دخالت بیگانگان درمنطقه به جای حل مشکل، خود ایجاد مشکل خواهد کرد.

رئیس‌جمهوری تاکید کرد: ظرفیت‌های منطقه قفقاز می‌تواند امنیت پایدار و صلح را در این منطقه تضمین کند.

رئیسی ابراز امیدواری کرد، در سفر نخست وزیر ارمنستان و هیات بلندپایه سیاسی و اقتصادی این کشور بتوان توافقات تهران و ایروان را اجرایی کرد تا گام مهمی در جهت توسعه روابط دو کشور برداشته شود.

نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان به دعوت رسمی رئیس‌جمهوری صبح امروز – سه شنبه – در صدرهیاتی بلندپایه از مقامات سیاسی و اقتصادی وارد تهران شد و در مجموعه سعدآباد مورد استقبال رسمی قرار گرفت./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.