نقض حقوق بیماران ایرانی توسط آمریکا

نایب رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: بر اساس خودداری آمریکایی‌ها از اجرای قرار موقت دیوان بین‌المللی دادگستری حقوق کودکان و بیماران و برخی قشرهای خاص نقض شده است.

به گزارش شهروند آنلاین؛ عباس مقتدایی در واکنش به خودداری آمریکایی‌ها از اجرای قرار موقت دیوان بین‌المللی دادگستری و اعمال تحریم‌های مستمر علیه کشورمان، گفت: کاخ سفید به شیوه‌ای خارج از موازین شناخته شده بین‌المللی همانگونه که در تحریم‌ها موضوعات حقوق بشری و حقوق انسان‌ها را نادیده گرفته است، صرفا بر اساس منافع سیاسی اقدامات تحریمی خودش را پایه‌ریزی می‌کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به عبارتی آمریکایی‌ها در زمینه‌های مختلف این رویکرد خصمانه علیه ایران را محقق کرده‌اند و اکنون به عنوان کشور ناقض مقررات بین المللی می‌توانیم از آنها شکایت کنیم؛ وزارت امور خارجه کشورمان باید در این جهت اقدامات ویژه انجام دهد.

او ادامه داد: گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور تحریم‌های یکجانبه‌ای که آمریکایی‌ها علیه کشورمان برقرار کرده‌اند چندی پیش اعلام کرد در نتیجه این تحریم‌ها حقوق کودکان و بیماران و برخی قشرهای خاص نقض شده است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی قوه مقننه تصریح کرد: در واقع باوجود گزارش آلنا دوهان، گزارشگر ویژه به عنوان مقام رسمی سازمان ملل متحد مشاهده می‌شود آمریکایی‌ها و کشور‌های اروپایی مجددا تحریم‌های ضدایرانی وضع می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: چنین رفتار‌هایی نشان می‌دهد استاندارد‌های دوگانه، متناقض و ریاکاری به عنوان بخشی از سیاست اعمالی کشور‌های اروپایی و آمریکا علیه ایران است که همگی نقض کننده حقوق بشر است، زیرا آنها نباید تحریمی وضع می‌کردند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها و برخی کشور‌های اروپایی کنوانسیون‌های سال ۱۹۶۱ و ۱۹۶۳ وین در خصوص سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌ها را نیز نادیده گرفتند، اظهار کرد: در کشور‌های اروپایی عملا سفارتخانه‌های ایران یا نمایندگی‌های کشورمان مطابق قوانین بین المللی باید از امنیت کامل برخوردار باشند و شرایط لازم برای انجام فعالیت‌های اداری برایشان مهیا شود، اما سفارتخانه هایمان در عمل دچار ناامنی ناشی از کوتاهی کشور‌های خارجی از جمله اروپایی شدند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین در روز‌های اخیر برخی از دفاتر نمایندگی ایران از نظر فعالیت‌های اداری دچار خدشه شدند، به این علت که برخی از افراد جلوی در سفارتخانه‌ها تجمع می‌کنند که موجب آسیب در ورود و خروج می‌شود./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.