جزئیات پذیرش روزانه آسیب دیدگان اجتماعی در گرم‌خانه‌ها

شهردار منطقه ۱۱ همزمان با شروع سرمای هوا از پذیرش روزانه ۲۰۰ تا ۲۲۰ نفر از آسیب دیدگان اجتماعی در گرم‌خانه‌های منطقه ۱۱ خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین، سید محمد موسوی درخصوص پذیرش روزانه  ۲۰۰ تا ۲۲۰ نفر از آسیب دیدگان اجتماعی در گرم‌خانه‌های منطقه ۱۱ گفت: امسال در طرح حامی شهر در منطقه ۱۱ عملیات‌های گشت، شناسایی و جذب همه آسیب دیدگان اجتماعی سطح منطقه در دستور کار قرار دارد و برای آن برنامه ریزی مدونی صورت گرفته است.

موسوی افزود: در این طرح که از ابتدای آذر ماه کلید خواهد خورد معتادین متجاهر، کارتن خواب‌ها، افراد بی خانمان و دیگر آسیب‌دیدگان اجتماعی با کمک گشت‌های آسیب اجتماعی این منطقه جمع آوری خواهند شد. این آسیب‌دیدگان به تفکیک زنان به مرکز لویزان، سالمندان به مرکز یاور شهر خاوران و کودکان به بهزیستی و اورژانس اجتماعی ارجاع داده خواهند شد.

شهردار منطقه ۱۱ درباره جزییات این طرح گفت: موسسه پیام آوران همیاری به عنوان مجری این طرح، یک دستگاه ون به همراه یک مدد کار و یک نیروی اجرایی نیروی انتظامی در اختیار ما قرار می‌دهد تا در شیفت صبح از ۸ تا ۴ بعداز ظهر و در شیفت شب از ۹ شب تا ۵ صبح در سطح شهر و کلونی‌های آسیب دیده بازدید صورت بگیرد. هر مورد بسته به شرایط مورد مصاحبه و تشکیل پرونده قرار گرفته و سپس به مراکز تخصصی ارجاع داده می‌شوند.

موسوی تصریح کرد: سیستم گرمایش مدد سرا‌ها و پایگاه‌ها آماده سازی و کنترل شده‌اند و هر شب حدود ۲۰۰ تا ۲۲۰ نفر در این مدد سرا‌ها پذیرش می‌شوند.

شهردار منطقه ۱۱ در پایان با اشاره به افتتاح رسمی حامی شهر‌ها از ابتدای آذر ماه گفت: پیش‌بینی می‌شود که در شب‌های سرد زمستان در مدد سرای رازی تا ۲۵۰ نفر را نیز پوشش دهیم./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.