ثبت ۶ هزار و ۲۶۸ نام ژینا در ایران

روابط عمومی سازمان ثبت احوال کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: تاکنون ۶ هزار و ۲۶۸ نام ژینا در کشور به ثبت رسیده است و در انتخاب این اسم ممانعتی وجود ندارد.

به گزارش شهروند آنلاین از روابط عمومی سازمان ثبت احوال کشور، اخیراً گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران مطلبی تحت عنوان اینکه “سیستم ثبت احوال ایران هیچ وقت به مهسا امینی اجازه ثبت اسم ژینا را نداده است” منتشر کرده است، این موضوع کاملا کذب است و صحت ندارد.

براساس این گزارش، انتخاب این نام یا تغییر به نام ژینا ممانعتی ندارد به طوری که هم اکنون در  کل کشور تعداد ۶ هزار و ۲۶۸ نام ژینا وجود دارد و در کردستان ۲ هزار و ۱۸ و در سقز ۲۹۷  اسم ژینا در سیستم ثبت احوال ایران به ثبت رسیده است.

چندی پیش گزارشگر ویژه حقوق  بشر سازمان ملل در امور ایران  مدعی شده بود که حقوق مردم کرد در ایران همیشه نادیده گرفته شده است. برای نمونه، ژینا اسم کردی است اما سیستم ثبت احوال ایران هیچ وقت به مهسا امینی اجازه ثبت این اسم را نداده است که این امر از اساس کذب بوده و صحت ندارد.

پنجشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ بود که در پی انتشار اخباری درباره بدحالی زن جوانی به نام مهسا امینی پس از انتقال به یک مقر انتظامی، مرکز اطلاع‌رسانی پلیس تهران توضیحاتی ارائه و اعلام کرد: خانمی که برای توضیح و آموزش به یکی از بخش‌های پلیس فاتب هدایت شده بود در جمع سایر افراد هدایت شده به دلیل عارضه قلبی بلافاصله با همکاری پلیس و اورژانس به بیمارستان انتقال و تحت درمان و مداوا قرار دارد. این فرد جمعه ۲۵ شهریور فوت کرد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.