سیل به ۴۰ واحد مسکونی در ۲ روستای بخش مرکزی نوشهر خسارت زد

فرماندار نوشهر گفت: ۴۰ واحد مسکونی روستاهای کهنه سرا و مزگاه بخش مرکزی این شهرستان بر اثر جاری شدن سیلاب بامداد امروز دوشنبه خسارت دیدند.

به گزارش شهروندآنلاین؛ رستم زرودی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : سیلاب موجب آبگرفتگی و خسارت به ۳۰ واحد مسکونی و خسارت به ۱۰ پمپ آب در روستای مزگاه و ۱۰ واحد مسکونی در روستای کهنه سرای این شهرستان و همچنین به سه موتورخانه شوفاژ خانه های مسکونی شد.

 

وی میزان بارندگی شب گذشته تا بامداد امروز در نوشهر را ۲۹ میلی لیتر اعلام و اضافه کرد : این میزان بارش نباید موجب سیلاب می شد ولی به دلیل تصرف به حریم رودخانه ها در این ۲ روستا میزان انتقال آب از رودخانه کاهش یافته است.

 

وی میانگین دبی آب رودخانه های خیررود، کورکورسر و گرده گل را در سیل اخیر ۱۲ مترمکعب در ثانیه برشمرد و اظهارداشت: دبی آب تا ۳۰ مترمکعب در ثانیه نباید موجب سیلاب در منطقه بشود.

 

فرماندار نوشهر با اشاره به این که در این سیلاب خسارت جانی نداشتیم، افزود: ۲ خودرو در این سیلاب در روستای کهنه سرا و خیررود به رودخانه پرت شدند که با تلاش نیروهای امدادی از بیرون آورده شدند.

 

وی با اشاره به بسیج تمامی امکانات شهرستان برای مواجه با بارش اخیر گفت: میزان خسارت نیز از سوی بنیاد مسکن شهرستان در دست بررسی است.

 

شهرستان نوشهر با جمعیتی دست کم ۱۴۰ هزار نفر در غرب مازندران قرار دارد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.