سردار اشتری:اتحاد شیعه وسنی دشمنان را عصبانی کرده است

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: مردم استان سیستان و بلوچستان در برهه‌های مختلف تاریخ علاقه خود را به کشور و نظام نشان داده‌اند و این غیرت‌آفرینی‌ها در صیانت از وطن هرگز از اذهان مردم و تاریخ پاک نخواهد شد.

به گزارش شهروند آنلاین، سردار “حسین اشتری” در مراسم تودیع و معارفه فرماندهان انتظامی استان سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه مردم استان سیستان و بلوچستان در برهه‌های مختلف تاریخ علاقه خود را به کشور و نظام نشان داده‌اند و این غیرت‌آفرینی‌ها در صیانت از وطن هرگز از اذهان مردم و تاریخ پاک نخواهد شد، گفت: مردم دلیر این استان اعم از شیعه و سنی در تمام ادوار مخصوصا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دوشادوش هم و متحد از آرمان‌های انقلاب اسلامی دفاع کرده‌اند.

آتش‌افروزی دشمنان به دنبال اتحاد شیعه و سنی

او ادامه داد: مردم سیستان و بلوچستان افرادی مومن، صبور و با گذشت و مشهور به مردی و مردانگی و مرزداران غیور این خطه با عزت و همیشه در صحنه و دوستدار صلح بوده و هستند این در حالی است که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای برهم زدن امنیت این استان فتنه انگیزی و برنامه‌ریزی و تلاش کرده‌اند و می‌خواهند از تنوع قومی و مذهبی که جز ظرفیت‌های خوب کشور محسوب می‌شود، سوءاستفاده کنند.

فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به اینکه هم اهل تسنن و هم اهل تشیع در راه دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شهدای گرانقدری را تقدیم کرده‌اند، تصریح کرد: تمامی اقوام ایرانی در دفاع از آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و تمامیت ارضی کشور همدل و یکصدا و با ایمانی راسخ در مقابل دشمنان ایستاده‌اند.

این مقام ارشد انتظامی همچنین عنوان کرد: اکنون نظام سلطه و ایادی استکبار در هفته‌های اخیر تمام تلاش خود را انجام داده تا با سوءاستفاده از برخی بهانه‌ها که خود در خلق آن نقش بسزایی داشته‌اند به دنبال تفرقه افکنی و آتش‌افروزی در جامعه است و غافل از اتحاد و پیوند ناگسستنی شیعه و سنی، فتنه‌های همیشگی خود را شعله ور کرده، اما با هوشیاری مردم انقلابی، بصیر و ولایتمدار کشور اعم از عرب، ترک، لر، بلوچ و فارس و سایر اقوام در تمام مذاهب اعم از مسلمان و غیرمسلمان و شیعه و سنی توطئه خبیثانه دشمن بار دیگر خنثی شده و آنها از این اتحاد مردم سخت ناراحت هستند و به دنبال انتقام از مردم همیشه در صحنه هستند.

ایستادگی تا پای جان در دفاع از امنیت

سردار اشتری ادامه داد: دشمن در ایجاد فتنه و انتقام از پاسخ دندان شکن مردم، امنیت آنها را هدف گرفته، ولی مردم یقین دارند که خادمان آنها در نهاد‌های انتظامی، نظامی و امنیتی در راه دفاع از امنیت جامعه تا پای جان ایستاده‌اند و دشمنان را با یاس و ناامیدی مجبور به شکست کرده اند.

او خاطرنشان کرد: پلیس در ادوار مختلف ثابت کرده که در راه دفاع از جان، مال و ناموس شهروندان روز و شب نمی‌شناسد و فارغ از هر نگاه جناحی و سیاسی در پاسداشت از ارزش‌های والای انقلاب و امنیت ایستاده و اجازه نمی‌دهد برخی از منفعت طلب‌ها فضا را غبارآلود کنند و بهره‌های شخصی خود را ببرند.

سردار اشتری بااشاره به شعار هفته فراجا ۱۴۰۱ عنوان کرد: شعار هفته فراجا “پلیس خادم مردم و مردم حامی پلیس” نام گذاری شد که این شعار برگرفته از فرهنگ غنی حاکم بر مجموعه مردمی انتظامی است؛ سازمانی که در شرایط مختلف طبیعی و غیرطبیعی اعم از سیل، زلزله، آتش سوزی و … در کنار مردم بوده و آن را افتخار خود می‌داند.

تکریم و معارفه فرماندهان استان

فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به تودیع و معارفه فرماندهان انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: برادر گرانقدرم سردار “احمد طاهری” فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان، با سابقه ۴۰ ساله خدمت شبانه روزی و صادقانه خدمات مضاعفی در تامین امنیت جامعه ارائه دادند و از خانواده محترم او که در طول خدمت او را همراهی کردند، تقدیر و تشکر می‌کنم.

او همچنین خاطرنشان کرد: سردار “محمد قنبری” نیز که از فرماندهان شایسته و عالی رتبه انتظامی هستند در راستای توسعه نظم و امنیت و حفظ حقوق آحاد جامعه برنامه‌های خوبی را به اجرا خواهند گذاشت و با اقدامات خوب خود انسجام، وحدت و همگرایی را در استان تقویت خواهند کرد و با هوشیاری و هماهنگی مناسب کینه فتنه‌انگیزان خارجی و داخلی را به خودشان برخواهد گرداند؛

بنابراین گزارش، سردار “حسین اشتری” فرمانده کل انتظامی کشور در پایان این مراسم از رشادت‌ها و مجاهدت‌های تمامی همکاران در سراسر کشور همچنین کارکنان انتظامی و مرزبانی استان سیستان و بلوچستان در راستای برقراری نظم و امنیت خصوصا در روز‌های اخیر در این استان تشکر و قدردانی کرد.

گفتنی است، با حکم سردار “حسین اشتری” فرمانده کل انتظامی کشور سرتیپ “محمد قنبری” (با حفظ سمت؛ رئیس پلیس آگاهی فراجا) به سمت فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان منصوب شد./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.