بایدن منتظر نظر رأی‌دهندگان/ پیشتازی جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان

کیوسک؛ نگاهی به صفحه نخست روزنامه‌های جهان؛ چهارشنبه، 9 نوامبر 2022

چهارشنبه، 9 نوامبر 2022، انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا برای روزنامه‌های آمریکایی و انگلیسی مهم بود.

به گزارش خبرنگار شهروند آنلاین؛ مهم‌ترین عناوین روزنامه‌های دیلی‌تلگراف، واشینگتن‌پست و فایننشال‌تایمز به شرح زیر است:

دیلی‌تلگراف

بسیاری از روزنامه‌های بریتانیایی چهارشنبه، 9 نوامبر 2022، بر استعفای سر گوین ویلیامسون، از اعضای کابینه پس از اتهامات تهدید و ارعاب متمرکز بودند. تلگراف که تصویر اصلی خود را به ویلیامسون اختصاص داده، می‌گوید ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا، با سوالات بسیاری در مورد اینکه آیا قبل از تصمیم به انتصاب سر گوین از اتهامات علیه او مطلع بوده یا خیر، مواجه خواهد شد. این روزنامه همچنین با تعدادی از وزرای سابق کابینه صحبت کرده است که یکی از آنها سر گوین را فردی «بسیار نفرت‌انگیز» توصیف می‌کند که در زمان دبیری ارشد حزب محافظه‌کار، رویکردی قلدرمآبانه و قهرآمیز داشت. (او در کابینه بوریس جانسون، نخست‌وزیر سابق، وزیر آموزش بود.)

واشینگتن‌پست

«GOP  به تصاحب مجلس نزدیک می‌شود» عنوان گزارش اصلی واشینگتن‌پست است. در این گزارش آمده: «حزب جمهوری‌خواه در پی یک کمپین میان‌دوره‌ای پرهزینه و جنجالی به دنبال شکستن کنترل دموکرات‌ها بر هر دو مجلس (نمایندگان و سنا) بود. جمهوری‌خواهان به اکثریت مجلس نمایندگان نزدیک‌تر می‌شوند، اما دموکرات‌ها قدرتمند نشان می‌دهند. جمهوری‌خواهان سه‌شنبه‌شب به سوی در دست گرفتن کنترل مجلس نمایندگان آمریکا گام برداشتند، این در حالی است که دموکرات‌ها در نتایج اولیه رقابت‌های انتخاباتی در سراسر مناطق شرقی قدرتمند نشان دادند که امید حزب دموکرات را برای محدودکردن دستاوردهای جمهوری‌خواهان افزایش داد.»

فایننشال‌تایمز

چهارشنبه انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا برای روزنامه‌های انگلیسی هم مهم بود. «انتخابات میان‌دوره‌ای»؛ «بایدن منتظر نظر رأی‌دهندگان» عناوین گزارش فایننشال‌تایمز  است همراه با تصویر اصلی که دونده‌ای را در حال عبور از کنار ساختمان کنگره آمریکا در روز سه‌شنبه در واشینگتن نشان می‌دهد و می‌گوید: «سه‌شنبه آمریکایی‌ها برای رأی دادن در انتخابات میان‌دوره‌ای به صندوق‌ها هجوم آوردند؛ انتخاباتی که ریاست‌جمهوری جو بایدن را پس از دو سال تصدی این پست، دوباره شکل می‌دهد.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.