حسینی: دولت گوش شنوایی برای شنیدن مطالبات مردم دارد

معاون امور مجلس رئیس جمهور گفت: دولت مردمی گوش شنوایی برای شنیدن مطالبات و انتقادات مردم دارد

به گزارش شهروند آنلاین؛ سید محمد حسینی در جلسه تبیین حوادث اخیر در کشور و دانشگاه‌ها و در جمع اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای کشور، اظهار داشت: حوادث اخیر کاملاً طراحی و برنامه ریزی شده است که در بستر برخی از نارضایتی ها و بی اعتمادی انجام می شود لذا ضرورت دارد با دقت آسیب شناسی شود تا در آینده با این گونه اتفاقات مواجه نباشیم.

معاون امور مجلس رئیس جمهور ادامه داد: دشمن با مشاهده اقدامات بی وقفه دولت برای رفع مشکلات مردم و هماهنگی و همگرایی بین قوای سه گانه و ارکان نظام برای پیشرفت آبادانی روزافزون کشور، نیروهای خود را سازماندهی کرده تا از رشد و پیشرفت کشور جلوگیری کند و نگذارد رضایتمندی و سرمایه اجتماعی نظام تقویت شود همچنان که در سال ۸۸ نیز به همین خاطر آن فتنه را برپا کرد.

وی افزود: دولت مردمی بر اساس توصیه های رهبر معظم انقلاب به دنبال گره گشایی از مشکلات مردم و اعتماد سازی و تقویت و جلب رضایتمندی مردم است و معتقد است که این کار با اقدام و عمل به دست می آید لذا تلاش شبانه روزی و بی وقفه ای را در این راستا آغاز کرده است.

معاون امور مجلس رییس‌جمهور گفت: تقویت سرمایه گذاری در بخش های مختلف، تکمیل پروژه های نیمه تمام و تعطیل شده، تقویت سطح روابط با کشورهای مختلف جهان به ویژه کشورهای همسایه و منطقه و تلاش برای افزایش صادرات و تبادلات تجاری در یکسال گذشته در دستور کار دولت قرار گرفته و اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.

حسینی با بیان اینکه در دوران پس از انقلاب، عده ای پایبندی چندانی به ارزشها و آرمانهای انقلاب نداشتند، خاطرنشان کرد: در ۴۰ سال گذشته بعضا تفکری بر کشور حاکم بود که که دیدگاه خاص خود را دنبال می کرد، تمایل شدیدی به غرب داشتند و اعتقاد راسخی به اصول و ارزش های انقلابی و اسلامی در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نداشتند همچنان که شاهد بودیم در دوره گذشته به دنبال اجرای سند ۲۰۳۰ بودند.

وی ادامه داد: البته در مواردی نیروهای انقلابی نیز تعلل و کم کاری داشتند به‌ویژه در سال های اخیر که فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه ها تعطیل شده بود و از آنجایی که دشمنان در عرصه فضای مجازی دست برتر داشتند باشگردهای مختلف روانی و تبلیغاتی توانستند بخشی از جوانان را تحت تاثیر قرار دهند. در این مدت رسانه های فارسی زبان همانند اتاق جنگ اقدام کرده و روش های جنگ شهری و راه های ساخت مواد منفجره را آموزش می دادند.

معاون امور مجلس رئیس جمهور با بیان اینکه دولت مردمی گوش شنوایی برای شنیدن مطالبات و انتقادات مردم دارد، اظهار داشت: در یک سال گذشته تجمعات و اعتراضات مختلفی در کشور برگزار شده که بعضا رئیس جمهور و اعضای دولت در اجتماع معترضین حاضر شده و در گفتگو با آنان در جریان مشکلات شان قرار گرفتند اما در آشوب های اخیر به نظر می رسد عده ای هدفشان صرفاً ایجاد ناامنی و آشوب در کشور است و با تحریک اقوام و قومیت ها تلاش می‌کنند تا ایران را تجزیه شود.

حسینی تصریح کرد: دشمنان از دست ملت ایران عصبانی و ناراحت هستند لذا با این گونه فتنه انگیزی ها را ایجاد می کنند تا برادرکشی راه بیندازند اما دولت در مقابل اقدامات دشمنان مصمم است با کار و خدمت مضاعف، شرایط بهتری برای زندگی مردم فراهم کند چرا که بدون تردید هر مقدار مشکلات مردم برطرف کنیم و شرایط مناسبی در وضعیت اقتصادی مردم ایجاد شود، دشمنان در پیگیری اهداف خود با ناکامی بیشتری مواجه خواهند بود.

معاون رئیس جمهور رسالت اصلی اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها را حضور موثر در صحنه دانست و گفت: امروز دانشگاهیان باید در گفتگو با جوانان و مردم آنان را نسبت به پشت پرده فعالیت های فتنه گون دشمنان آگاه سازند و نگذارند جوانان به راحتی در دام تبلیغات منفی دشمن گرفتار شوند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص تبلیغات رسانه های فارسی زبان در خصوص رفراندوم اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران تنها نظام سیاسی است که نوع حکومت آن بر اساس رفراندوم و نظر خواهی از مردم شکل گرفته است و در قانون اساسی نیز پیش بینی شده است و در موارد و موضوعات خاص می توان با موافقت دو سوم نمایندگان مجلس شورای اسلامی به آن مراجعه کرد ضمن اینکه باید توجه داشت که هیچ کشوری در دنیا برای تغییر نظام خود رفراندوم برگزار نمی کند.

حسینی درخصوص اقدامات دولت برای ساماندهی فضای مجازی گفت: متاسفانه راه اندازی شبکه ملی اطلاعات با کندی پیش می رفت و توجه چندانی به آن نمی شد و در این دولت مورد توجه قرار گرفته و برای راه اندازی آن با جدیت تلاش می شود.

معاون امور مجلس رئیس جمهور در خصوص فعالیت های فرهنگی و توجه دولت به این موضوع گفت: باید فعالیت های فرهنگی از دوران کودکی و دبستان مورد توجه قرار بگیرد و استفاده از ابزارهای رسانه و هنر در این زمینه بسیار موثر است متاسفانه در کنار برخی از کم‌کاری‌های متولیان حوزه فرهنگ، عده ای از دولتمردان در دوره های گذشته از اراده کافی برای تعالی فرهنگی کشور نداشتند و زمانی که موضوع تهاجم و ناتوی فرهنگی مطرح شد عده‌ای آن را توهم توطئه دانسته و با شعار تسامح و تساهل عملاً ولنگاری و ناهنجاری های اجتماعی در جامعه را دامن می‌زدند اما در دولت آیت الله رئیسی در کنار توجه به مسائل اقتصادی، موضوعات فرهنگی نیز با دقت پیگیری می‌شود.

حسینی در پاسخ به سوالی درباره ضعف اطلاع رسانی دولت گفت: متاسفانه دولت در زمینه جهاد تبیین و اطلاع رسانی ضعیف عمل کرده است و ضرورت دارد برای ایجاد روحیه امید و نشاط در جامعه فعالیت‌های متنوع و گسترده‌ای در زمینه تعامل با افکار عمومی انجام شود تا مردم در جریان فعالیت های دولت در زمینه های مختلف قرار بگیرند.

وی همچنین در نشست فعالین فرهنگی دانشگاه تهران و در جمع دانشجویان بسیجی ضمن تبیین و تشریح ابعاد مختلف و علت حوادث اخیر اظهار داشت: امروز دشمنان با تمام امکانات و قوای خود به میدان آمده اند و تلاش می‌کنند با توسل به اقدامات مختلف حتی کشته سازی، آتش این فتنه را شعله ور نگه دارند.

حسینی گفت: مقابله با توطئه اخیر دشمنان نیازمند صبر و بردباری و خویشتن داری است تا به مرور بخشی از مردم و جوانانی که تحت تاثیر تبلیغات منفی وارد این عرصه شدند با مشاهده واقعیت‌های موجود صف خود را از اغتشاش گر ها جدا کنند و در این راستا دانشجویان باید درایت و هوشیاری بیشتری از خود نشان دهند تا طرف مقابل نتواند با مظلوم نمایی عده بیشتری را تحت تاثیر قرار دهد.

معاون امور مجلس رئیس جمهور گفت: مشکلات و کمبود های زیادی از دوره گذشته به جا مانده است و دولت از روز اول با روحیه جهادی و انقلابی وارد میدان شده و تمام تلاش خود را برای خدمت به مردم و گره گشایی از مشکلات آنان به کار گرفته است ضمن اینکه در این دوره، بر خلاف گذشته افراد ساده زیست، پاکدست و دغدغه مند نسبت به مشکلات مردم در مسند امور قرار گرفتند و با کوچکترین تخلفی بلافاصله برخورد می شود.

وی در پایان تاکید کرد: دولت دانشگاه را پشتوانه فکری خود می‌داند و از افکار، اندیشه‌ها و ایده‌های دانشجویان در زمینه‌های مختلف استقبال می‌کند./ ایسنا

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.