سجام ۴۱ میلیونی شد

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: آمار تجمیعی ثبت‌نام سهامداران در سامانه سجام تا پایان مهر ماه سال جاری از ۴۱ میلیون سهامدار عبور کرد.

به گزارش شهروند آنلاین از شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، مدیریت راهبری سامانه جامع اطلاعات مشتریان «سجام» اعلام کرد: بر اساس تازه‌ترین ارزیابی‌ها و اطلاعات پالایش شده از ابتدای فرایند ثبت نام در سامانه سجام تا پایان اولین ماه پاییز سال ۱۴۰۱ تعداد ثبت نام سهامداران در سامانه سجام با عبور از ۴۱ میلیون نفر به ۴۱ میلیون و ۷۵۹ هزار و ۷۸۰ نفر رسیده است.

بر اساس این گزارش، در همین حال تعداد احراز هویت شده‌ها در سامانه سجام نیز با عبور از ۳۴ میلیون نفر به ۳۴ میلیون و ۷۴۵ هزار و ۵۳۸ سهامدار رسیده است.

همچنین بررسی آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد که در مهر ماه سال جاری بیش از ۷۱ هزار احراز هویت توسط سهامداران در سامانه (سجام) صورت گرفته است.

مدیریت راهبری سامانه جامع اطلاعات مشتریان «سجام» اعلام کرد: بر اساس گزارش ماهانه منتشر شده از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در خصوص مهر ماه امسال، تعداد ۷۰ هزار و ۲۴۷ ثبت نام از سوی سرمایه گذاران حاضر در بازار سرمایه در سامانه «سجام» صورت گرفته و تعداد احراز هویت شده‌ها نیز با عبور از ۷۱ هزار سهامدار در این ماه به ۷۱ هزار و ۶۵۲ مورد رسیده است.

۵ استان پیشتاز در ثبت نام در سجام

بر اساس این گزارش تعداد نفرات ثبت نام شده در سامانه «سجام» در مهر ۱۴۰۱ به تفکیک هر استان حاکی از آن است که ۵ استان «تهران با ۱۴ هزار و ۵۳۹ مورد، اصفهان با ۴ هزار و ۷۵۹ مورد، آذربایجان شرقی با ۴ هزار و ۱۳۶ مورد، گلستان با ۳ هزار و ۶۲۴ مورد و لرستان با ۳ هزار و ۳۹۸ مورد» در صدر بیشترین ثبت نام کنندگان در کل ایران قرار دارند.

۵ استان با کمترین ثبت نام در سجام

از سویی دیگر بر اساس آمارهای منتشر شده در این دوره زمانی، ۵ استان «کهگیلویه و بویراحمد با ۴۵۲ مورد، خراسان جنوبی با ۴۶۲ مورد، یزد با ۴۸۹ مورد، ایلام با ۴۹۵ مورد و کردستان با ۵۲۰ مورد» در انتهای لیست کمترین ثبت نام کنندگان سامانه سجام در بین سایر استان ها قرار دارند.

سامانه سجام چیست؟

سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

علاقه مندان برای ورود به بازار سرمایه می‌توانند با مراجعه به سایت www.sejam.ir ثبت نام خود را به صورت الکترونیکی انجام دهند./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.