با دستور مخبر صورت گرفت: تدوین سازوكار زمان‌بندی شده واگذاری زمين به مردم تا دو هفته آینده

شروع عملیات اجرایی ۲۰۰ هزار واحد خوابگاه دانشجویی از سال جاری

 محمد مخبر عصر امروز در جلسه‌ای كه در خصوص مسكن برگزار شد، با اشاره به برنامه‌ريزی و اقدامات دولت جهت تسریع در اجرای نهضت ملی مسکن، وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه را مكلف كرد سازوكار دقيق و زمان‌بندی شده واگذاری زمين به مردم را تا دو هفته آينده تدوين و در جلسه آتی ارايه كنند.

به گزارش شهروند آنلاین؛ محمد مخبر عصر امروز در جلسه‌ای كه در خصوص مسكن برگزار شد، با اشاره به برنامه‌ريزی و اقدامات دولت جهت تسریع در اجرای نهضت ملی مسکن، وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه را مكلف كرد سازوكار دقيق و زمان‌بندی شده واگذاری زمين به مردم را تا دو هفته آينده تدوين و در جلسه آتی ارايه كنند.

مخبر همچنين با اشاره به گزارش‌های ارايه شده در خصوص مسائل و مشكلات پيش روی صدور پروانه ساخت مسكن، بر لزوم تدوين دستو‌رالعملی دقيق برای حل اين مساله تاكيد كرد و گفت:مسئله صدور پروانه ساخت بايد به فوریت حل و فصل شود به نحوی كه هيچ بهانه‌ای برای امتناع از صدور پروانه ساخت وجود نداشته باشد.

در اين جلسه كه وزرای راه و شهرسازی، نفت، علوم، تحقيقات و فناوری و رئيس سازمان برنامه و بودجه نيز حضور داشتند، بر ضرورت احداث ۲۰۰ هزار واحد خوابگاه دانشجویی متاهلی براساس تفاهم‌نامه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت راه و شهرسازی تاکید و مقرر شد عملیات اجرایی آن آغاز و بازپرداخت اقساط تسهیلات مربوطه در بودجه سال ۱۴۰۲ پیش‌بینی شود.

همچنین گزارشی از جلسات برگزار شده در خصوص تأمين تسهيلات ساخت مسكن ارايه و مقرر شد بانک مرکزی اجرای تعهدات بانک‌های عامل را بر اساس قانون جهش تولید مسکن به صورت ویژه پیگیری کرده و بانک‌هایی که به تعهدات خود عمل نکرده‌اند را مطابق با قانون جهش تولید مسکن جریمه کنند.

لازم به ذکر است در این جلسه وزارت راه و شهرسازی ماموریت یافت در حدود ۹۰۰شهر که امکان تامین زمین وجود دارد، اراضی را با هزینه صفر به صورت اجاره ۹۹ ساله برای ساخت مسکن تخصیص داده و در این زمینه با حمایت های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اساتید دانشگاهی فاقد مسکن در اولویت قرار گیرند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.