ارسال پیامک مالیاتی به ۱۷۸۶ پزشک متخلف

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به استقبال بالای مردم از سامانه سوت‌زنی سازمان ودریافت تعداد قابل ملاحظه‌ای گزارش فرار مالیاتی از ارسال پیامک برای ۱۷۸۶ پزشک متخلف پس از محرز شدن فرار مالیاتی خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین؛ رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه مبارزه با فرار مالیاتی یکی از برنامه‌های مهم نظام مالیاتی به شمار می‌رود، گفت: ایجاد سامانه گزارش فرار مالیاتی در اجرای طرح سوت‌زنی سازمان تاکنون با استقبال بالای شهروندان روبه‌رو شده و در هفت ماهه نخست امسال گزارشات مردمی قابل توجهی در خصوص فرار مالیاتی یا سایر موارد به این سامانه ارسال شده است.

دکتر داود منظور خاطرنشان کرد: گزارش‌های ارسالی غالبا در خصوص عدم استفاده صاحبان مشاغل از دستگاه کارتخوان به ویژه از سوی پزشکان و دندانپزشکان بوده و ارسال برخی گزارش‌های مصداقی و موارد تخلف ماموران مالیاتی نیز از دیگر محور‌های موضوعی این گزارش‌های مردمی بوده است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: بخش زیادی از گزارشات مردمی در خصوص عدم استفاده صاحبان مشاغل از دستگاه کارتخوان به سامانه سوت‌زنی سازمان ارسال شده که بیش از نیمی از این گزارشات مربوط به عدم استفاده پزشکان و دندانپزشکان از دستگاه کارتخوان بوده است.

دکتر منظور اضافه کرد: پس از بررسی میدانی وسایر اقدامات قانونی مثل بررسی تراکنش‌های بانکی و محرز شدن فرار مالیاتی، برای ۱۷۸۶ پزشک متخلف پیامک ارسال شده و هشدار‌های لازم درخصوص عدم استفاده از دستگاه کارتخوان به آنان اعلام شده است.

او همچنین از اعطای پاداش به گزارش‌دهندگان فرار مالیاتی در صورت شناسایی مودیان جدید و مالیات‌های جدیدی که به حیطه وصول درآید خبر داد./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.