مدودوف :کی‌یف تنها خواهد ماند

معاون رئیس شورای امنیت روسیه، گفت: معتقدم که با تسلط جمهوریخواهان بر کنگره در آمریکا، این کشور پیرو سنت پیشینِ خود یعنی ” رها کردن متحدانش “، ارائه کمک‌های فراوان به کی‌یف را به حالت تعلیق درخواهد آورد.

به گزارش شهروند آنلاین، « دیمیتری مدودوف » خاطرنشان کرد: « احساس غالب در میان عموم آمریکایی‌ها شروع تغییر به سوی واقعیت در این کشور خواهد کرد و این اتفاق موجب خواهد شد که کنگره کمک‌های مالی به رژیم اوکراین را به حالت تعلیق درآورد.»

معان رئیس شورای امنیت روسیه افزود: طبق سنت دیرینه آمریکا همواره دوستانش را رها کرده است و این بار نیز دیر یا زود به همین شکل در اوکراین اتفاق خواهد افتاد و مساله کمک مالی به اوکراین به موضوعی زهرآگین و کشنده در آمریکا تبدیل خواهد شد.

به گفته مدودوف، اعضای کنگره جدید درخواست گزارش مالی برای این کمک‌های مالی عظیم خواهند کرد و این اتفاق پس از درخواست جدید ۱۰ میلیارد دلاری جو بایدن برای کمک به اوکراین پررنگ‌تر خواهد شد. این موضوعی اجتناب‌ناپذیر است. اینها قوانین سیاست هستند.

او افزود: جمهوری‌خواهان پس از انتخابات در آمریکا قدرتمندتر می‌شوند و برای دموکرات‌ها دردسرساز خواهند شد. دموکرات‌ها نیز تلافی خواهند کرد. هیچ نیازی به توهم و تئوری‌های توطئه نیست. پول‌های بزرگ برای نظامی کردن رژیم اوکراین اختصاص داده خواهد شد. این اجماع روسیه هراسِ نخبگان سیاسی آمریکاست.

مدودوف در پایان اضافه کرد مردم آمریکا بار دیگر فریب بودجه‌های کلان کمک مالی سیاستمداران کشورشان را خوردند که به مقاصد نامعلومی می‌رسد و برای شهروندان این کشور چیزی جز افزایش هزینه‌ها نخواهد داشت. کی‌یف نیز متوجه شده است که به زودی سیل کمک‌های مالی از سوی آمریکا  قطع خواهد شد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.