مدعیان غول‌پیکر برای جذاب‌ترین جایزه جام‌

از هری کین تا مسی و رونالدو؛ کدام ستاره کفش طلا می‌برد؟

یکی از جذاب‌ترین عناوین جام جهانی مربوط به آقای گلی مسابقات است؛ جایزه‌ای که برای هر فوتبالیستی اهمیت دارد و این دوره مدعیان ویژه‌ای برایش داریم.

مهدی اسدی- شهروندآنلاین، یکی از مهم‌ترین جذابیت‌های جام جهانی فوتبال به بحث آقای گلی مسابقات مربوط می‌شود؛ اینکه کدام بازیکن بیشترین گل زده را در این تورنمنت به ثبت می‌رساند و نهایتا جایزه کفش طلای جام جهانی را به دست می‌آورد.‌

مانند همه بخش‌های جام جهانی، بحث آقای گلی مسابقات نیز اتفاقی غیر قابل پیش‌بینی محسوب می‌شود. به عنوان مثال در جام جهانی 2014 خامس رودریگز از تیم ملی کلمبیا موفق شد عنوان آقای گلی رقابت‌ها را از آن خود کند. در جام‌ جهانی قبلی این هری کین بود که با به ثمر رساندن 6 گل، جایزه کفش طلای رقابت‌ها را از آن خود کرد؛ بازیکنی که اتفاقا در قطر نیز حاضر است و در جام جهانی 2022 هم شانس اصلی عنوان آقای گلی به حساب می‌آید.

در قطر نیز با وجود غیر قابل پیش‌بینی بودن مسابقات، چند بازیکن از بیشترین شانس برای کسب عنوان آقای گلی برخوردار هستند که در این گزارش آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

هری کین- انگلیس

بعد از گذشت چهار سال، هری کین در جام جهانی 2022 قطر نیز همچنان شانس اول آقای گلی مسابقات محسوب می‌شود. همان‌طور که گفته شد این بازیکن چهار سال پیش در روسیه این عنوان را از آن خود کرد و با توجه به فرم خوب اخیر خود، نشان داده که در قطر هم مدعی اصلی کسب کفش طلاست. هری کین در نیمه اول فصل برای تاتنهام 12 گل به ثمر رسانده و از آمادگی کامل برخوردار است. همچنین قدرت بالای خط حمله تیم ملی انگلیس و بازیکنانی که در کنار کین به میدان می‌روند، کمکی ویژه برای این بازیکن خواهد بود تا او دوباره کفش طلایی جام جهانی را به دست بیاورد.

کیلیان امباپه- فرانسه

کیلیان امباپه چهار سال پیش در روسیه یکی از بهترین بازیکنان جام جهانی بود و نقش مهمی در قهرمانی خروس‌ها ایفا کرد. حالا بعد از گذشت چهار سال این بازیکن باتجربه‌تر شده و به شکل کامل خود را در قامت یکی از بهترین بازیکنان حال حاضر دنیای فوتبال به اثبات رسانده است. با بازگشت کریم بنزما، او و امباپه به احتمال فراوان نفرات اصلی خط حمله تیم ملی فرانسه در جام جهانی خواهند بود؛ دو بازیکنی که از رابطه بسیار خوبی هم برخوردارند و می‌توانند به یکدیگر در راه رسیدن به عنوان آقای گلی جام کمک کنند.

کریم بنزما- فرانسه

ستاره باشگاه رئال مادرید، در فصل گذشته بدون هیچ حرف و حدیثی بهترین بازیکن دنیا بود و تیم کارلو آنچلوتی را در راه فتح دوگانه لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا هدایت کرد. بنزما اخیرا مزد این نمایش‌های خیره‌کننده خود را هم با کسب جایزه توپ طلا دریافت کرد. با این حال، از ابتدای این فصل، کریم بنزما با برخی مصدومیت‌ها دست و پنجه نرم کرده و همین موضوع باعث شده که ستاره فرانسوی فقط پنج گل در لالیگا برای رئال مادرید به ثمر برساند. اما حالا همان‌طور که خودش تاکید کرده با آمادگی کامل پا به رقابت‌های جام جهانی می‌گذارد و در کنار هم‌تیمی خود یعنی کیلیان امباپه، جزو مدعیان آقای گلی مسابقات محسوب می‌شوند.

نیمار- برزیل

گزاف نیست اگر بگوییم که بزرگ‌ترین رویای نیمار بالا بردن جام جهانی با تیم ملی برزیل است. این بازیکن چند سالی است که به رهبر تیم ملی برزیل تبدیل شده و هواداران سلسائو برای موفقیت در جام جهانی قطر حساب ویژه‌ای روی تجربه، تکنیک و البته قدرت گلزنی او باز کرده‌اند. خط حمله تیم ملی برزیل از قدرت ویژه‌ای برخوردار است و حضور بازیکنانی نظیر وینیسیوس جونیور، رافینیا، رودریگو و چند ستاره دیگر می‌تواند مزیتی ویژه برای رسیدن نیمار به عنوان آقای گلی مسابقات باشد.

لیونل مسی- آرژانتین

چه کسی است که نداند بزرگ‌ترین رویای لیونل مسی قهرمانی در جام جهانی قطر با تیم ملی آرژانتین است. این فوق ستاره آرژانتینی در بحث باشگاهی و ملی به تمام جام‌های ممکن دست یافته و فقط و فقط حسرت فتح جام جهانی برای او باقی مانده است. مسی اخیرا در فرم بسیار خوبی به سر برده و در رقابت‌های لیگ یک فرانسه آمار 7 گل و 10 پاس گل را تا به اینجای فصل به ثبت رسانده است. کاپیتان تیم ملی آرژانتین یکی از اصلی‌ترین شانس‌های کسب کفش طلای جام جهانی قطر محسوب می‌شود و کسب این عنوان برای او می‌تواند با قهرمانی احتمالی آرژانتین در جام جهانی ارتباط مستقیم داشته باشد.

کریستیانو رونالدو- پرتغال

فوق ستاره تیم ملی پرتغال آخرین جام جهانی خود را تجربه می‌کند. کریستیانو رونالدو در سال 2016 به یکی از مهم‌ترین رویاهای خود در فوتبال ملی دست یافت و با پرتغال قهرمان یورو شد، اما هنوز یک چالش بزرگ دیگر پیش روی او باقی مانده و آن هم فتح جام جهانی است. کریستیانو رونالدو جزو آن دسته از بازیکنانی است که اصلا در وضعیت خوبی به استقبال مسابقات نیامده است. مصاحبه اخیر و حمله به اریک تن‌هاخ و منچستریونایتد باعث شده که حواشی پیرامون این بازیکن به اوج خود برسد. او در این فصل طی 10 بازی فقط یک گل برای منچستریونایتد در لیگ برتر به ثمر رسانده، اما قطعا با انگیزه‌های متفاوتی در جام جهانی حاضر خواهد شد و مثل همه چهار دوره اخیر، یکی از شانس‌های اصلی آقای گلی محسوب می‌شود.

روملو لوکاکو- بلژیک

اگرچه لوکاکو اخیرا از فرم فوق‌العاده خوب خود فاصله گرفته و در این فصل با مصدومیت‌های مختلف دست و پنجه نرم کرده است، اما او همیشه در تیم ملی فرم قابل قبولی از خود ارائه داده و قطعا در جام جهانی نیز انگیزه‌های بسیار بالایی برای درخشش در ترکیب بلژیک خواهد داشت. ستاره بلژیکی در این فصل تنها چهار بازی در ترکیب اینتر انجام داده و فقط موفق به ثبت یک گل شده است، اما می‌تواند در تیم ملی کشورش با اتکا به بازیکنان کناری خود از جمله کوین دی بروین امید زیادی برای گلزنی و حتی آقای گلی جام داشته باشد.

رابرت لواندوفسکی-لهستان

ماشین گلزنی باشگاه بارسلونا با وجود رسیدن به 34 سالگی همچنان در فرم فوق‌العاده‌ای به سر می‌برد و یکی از بهترین مهاجمان دنیاست. ستاره لهستانی در این فصل لالیگا موفق به زدن 13 گل شده و با اقتدار آقای گل این لیگ محسوب می‌شود. با توجه به فرم اخیر لواندوفسکی می‌توان گفت که او در بهترین حالت ممکن راهی جام جهانی شده، اما تیم ملی نه چندان قدرتمند این بازیکن شانس او را برای کسب آقای گلی کاهش خواهد داد، اما نمی‌توانستیم او را در این لیست قرار ندهیم.

ممفیس دیپای- هلند

این ستاره هلندی نیز همچون روملو لوکاکو در این فصل عملکرد خوبی نداشته و دائما با مصدومیت دست و پنجه نرم کرده است، اما دقیقا مانند ستاره بلژیکی در تیم ملی همواره بازیکنی تاثیرگذار بوده و قطعا در قطر نیز جزو بازیکنان کلیدی تیم لوئیس فن‌خال خواهد بود. دیپای در این فصل تنها دو بازی برای بارسلونا انجام داده و فقط موفق به زدن یک گل شده است. او امیدوار است با پشت سر گذاشتن یک تورنمنت فوق‌العاده در قطر خود را به ژاوی نیز اثبات کند و در ادامه فصل بازی‌های بیشتری در ترکیب بارسا انجام دهد.

شگفتی در راه است؟

البته همان‌طور که بارها گفته شده، رقابت‌های جام‌ جهانی صحنه رقم خوردن شگفتی‌های متفاوت است و اصلا بعید نیست که در قطر نیز اتفاقات غیر قابل پیش‌بینی رخ دهد؛ مانند سال 2014 که یک ستاره به نام خامس رودریگز از تیمی که هیچ کس فکرش را هم نمی‌کرد یعنی کلمبیا، عنوان آقای گلی را کسب کرد؛ پس فقط باید منتظر ماند و دید که چه اتفاقی در طول این تورنمنت جذاب و هیجان‌انگیز رخ خواهد داد.

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.