هشدار وزارت خارجه درباره حملات تروریستی

وزارت خارجه اعلام کرد: سکوت مروجان خارجی آشوب در ایران،سبب تقویت تروریسم در جهان می‌شود.

به گزارش شهروند آنلاین؛ وزارت امور خارجه با صدور بیانیه‌ای درباره حملات تروریستی در ایذه، اصفهان و مشهد مقدس تاکید کرد: بدون تردید، سکوت عامدانه مروّجان خارجی آشوب و خشونت در ایران در برابر آشکارترین عملیات تروریستی در چند شهر کشورمان، پیامدی جز تشویق تروریست‌ها و تقویت تروریسم در گستره گیتی ندارد.

در روز‌های اخیر، ملت شریف ایران و جامعه بین المللی، شاهد اقدامات مجرمانه گروهی از تروریست‌های بی رحم، علیه شهروندان بی گناه و مدافعان امنیت ایران عزیز در شهر‌های ایذه، اصفهان و مشهد بودند.

در این حملات تروریستی متأسفانه تعدادی از هموطنان عزیز ما و در میان آنان زنان و کودکان معصوم نیز به شهادت رسیدند و یا مجروح شدند.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران این حملات شوم تروریستی را به شدت محکوم می‌کند، شهادت هموطنان عزیز را به آحاد مردم عزیز ایران به خصوص خانواده‌های داغدار شهیدان تسلیت می‌گوید و از خداوند متعال برای مجروحان، شفای عاجل مسالت می‌کند.

بدون تردید، سکوت عامدانه مروّجان خارجی آشوب و خشونت در ایران در برابر آشکارترین عملیات تروریستی در چند شهر ایران، پیامدی جز تشویق تروریست‌ها و تقویت تروریسم در گستره گیتی ندارد.

کشتار‌های کور تروریستی دو روز گذشته در شهر‌های ایذه، اصفهان و مشهد که پس از حمله مشابه اخیر به زائران و نمازگزاران حرم حضرت شاهچراغ (ع) شیراز اتفاق افتاد، کماکان مؤید این امر است که چگونه دشمنان و معاندان نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت شریف و بزرگ ایران، ماهیت جنایتکارانه خود را پشت نقاب دروغین دلسوزی برای مردم و فرزندان این کشور پنهان می‌کنند.

از منظر مقررات و هنجار‌های بین‌المللی، تروریسم در هر شکل، زمان و مکان محکوم است و لذا وظیفه جامعه جهانی و مجامع بین‌المللی مسئول است تا با محکوم کردن اقدامات تروریستی اخیر در ایران، اجازه ندهند برای خشونت‌طلبان و جریان‌های افراطی که تداوم زیست شان در ترویج ناآرامی، نفرت‌پراکنی، تنش، آشوب و اغتشاش است، حریم ایمن ایجاد شود.

در همین راستا، جمهوری اسلامی ایران براساس موازین حقوق بین‌الملل و منطبق با قوانین و مقررات خود، حق خویش را برای پیگیری حقوقی و قضائی اقدامات تروریستی ارتکابی از جانب تروریست‌ها و دولت‌های حامی شان محفوظ می‌داند.

دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در تکمیل تلاش‌های شبانه روزی دستگاه‌ها و نهاد‌های حافظ نظم و امنیت کشور در انجام مسئولیت‌هایش در عرصه سیاست و روابط خارجی برای پاسداشت ایران مقتدر و مستقل و حمایت از حقوق ملت، همه توان و ظرفیت دیپلماتیک خود را به کار می‌بندد./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.