نارضایتی ترامپ از روابط آمریکا و اسرائیل

بنیامین نتانیاهو و دونالد ترامپ در نشست سالانه ائتلاف یهودی حزب جمهوری‌خواه سخنرانی کردند

نخست وزیر مکلف رژیم صهیونیستی در سخنرانی خود در این نشست اعلام کرد: فلسطینی‌ها نه خواهان صلح با اسرائیل هستند و نه کشوری در کنار آن می‌خواهند، آنها تنها خواهان یک کشور به جای اسرائیل هستند.

به گزارش شهروند آنلاین؛ نتانیاهو در حالی این اظهارات را مطرح می‌کند که کاملا با موضع‌گیری دولت فعلی واشنگتن مغایرت دارد، چراکه کاخ سفید هرگونه اظهاراتی را که به راه‌حل دو کشوری آسیب می‌زند، رد می‌کند.

نتانیاهو از دولت قبلی آمریکا به رهبری دونالد ترامپ تمجید کرد و گفت: من بسیار خوشوقت هستم که یک دولت آمریکایی با من در مورد ایران هم نظر است. او در ادامه افزود، اختلافات با دولت کنونی آمریکا به ریاست جمهوری جو بایدن اختلافات خانوادگی است. هرچند که او در زمان نخست وزیری با تمام دولت‌های دموکرات و جمهوری خواه آمریکا اختلاف داشت.

هاآرتص نوشت، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا نیز در این کنفرانس شرکت کرده و در سخنرانی خود اظهارات اخیرش را بار دیگر تکرار کرد و گفت، یهودیان آمریکا از او حمایت نمی‌کنند. او خاطرنشان کرد که روابط اسرائیل و دولت بایدن بسیار بد است.

ترامپ گفت در دوره ریاست جمهوری او کمک‌های آمریکا به فلسطین قطع شد اما دولت بایدن بخش بیشتری از این کمک‌ها را بازگرداند. رئیس‌جمهوری سابق آمریکا گفت، اگر مجددا به عنوان رئیس‌جمهوری انتخاب می‌شد اکنون کشورهای بیشتری از جمله عربستان به توافقنامه ابراهیم ملحق شده بودند و صلح در خاورمیانه برقرار می‌شد./ایسنا

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.