مخبر: نیازمند تحول در سرمایه‌گذاری و صرفه‌جویی منابع گاز کشور هستیم

 مخبر بر اهمیت توجه به انرژی های تجدید پذیر در برنامه هفتم توسعه نیز تأکید و خاطرنشان کرد: نیازمند ایجاد تحول اساسی هم در بخش سرمایه گذاری و هم در بخش صرفه جویی منابع گاز کشور هستیم  

به گزارش شهروند آنلاین؛ جلسه شورای اقتصاد بعد از ظهر یکشنبه به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

 محمد مخبر در این جلسه بر لزوم توجه به پیشران های اقتصاد در برنامه هفتم توسعه کشور تأکید کرد و گفت: اقتصاد دیجیتال یکی از حوزه های پیشران اقتصاد است که بخش زیادی از آینده اقتصاد دنیا را شامل خواهد شد و ضرورت دارد در برنامه ریزی ها و به طور ویژه در برنامه های توسعه کشور مورد توجه قرار گیرد و یکی از سرفصل های اصلی باشد. 

معاون اول رییس جمهور همچنین تصریح کرد: باید برنامه هفتم توسعه کشور برنامه ای تحول آفرین بوده و حسن استفاده از دارایی های کشور که امری مهم و ضروری است در این برنامه مشهود باشد به نحوی که بتوانیم بخشی از چالش ها و ناترازی ها را با استفاده از دارایی های کشور مرتفع کنیم.
مخبر بر اهمیت توجه به انرژی های تجدید پذیر در برنامه هفتم توسعه نیز تأکید و خاطرنشان کرد: نیازمند ایجاد تحول اساسی هم در بخش سرمایه گذاری و هم در بخش صرفه جویی منابع گاز کشور هستیم که تحقق این موضوعات با سرمایه گذاری برای توسعه میادین و افزایش تولید و همزمان صرفه جویی در مصرف گاز از طریق توجه به انرژی های تجدید پذیر امکان پذیر خواهد بود.
در این جلسه که رییس دفتر رییس جمهور، وزرای صنعت‌، معدن و تجارت، نفت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، نیرو، رییس سازمان برنامه و بودجه، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رییس کل بانک مرکزی نیز حضور داشتند، خط مشی ها و چارچوب کلی برنامه هفتم توسعه کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در این نشست همچنین معاون سازمان برنامه و بودجه گزارشی از جلسات برگزار شده برای تدوین رویکردهای برنامه هفتم توسعه کشور ارائه کرد و گفت:‌ در تدوین برنامه هفتم توسعه، اولویت ها بر پایه سیاست های کلی برنامه هفتم تعیین شده و اولویت اصلی پیشرفت اقتصادی کشور توأم با عدالت است.
در این جلسه با کلیات بخشنامه خط مشی ها و چارچوب کلی برنامه هفتم توسعه کشور موافقت و مقرر شد در جلسه ای متشکل از دستگاههای مربوطه، این بخشنامه بازنگری و با نگاهی تحول‌آفرین اصلاح شود.
سرمایه گذاری طرح احداث خط لوله انتقال فرآورده رفسنجان/ بیرجند/ مشهد (خط لوله تابش) نیز از درخواستهای وزارت نفت در این جلسه بود که به تصویب رسید.

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.